Projekti tjetër i madh i Apple mund të lidhet me një makinë elektrike

Projekti-me-mollë-elektrike-tim-kuzhinier-0

Ne tashmë e dimë që thashethemet në të gjithë botën e Apple janë shumë të gjera dhe mjafton që një lajm të shfaqet, sado i vogël të jetë, që të gjitha mediat dhe botimet të fillojnë të punojnë për të sqaruar teori të ndryshme në lidhje me lajmet e përmendura. Konkretisht sot kemi një tjetër nga këto lajme dhe ka të bëjë me krijimin dhe zhvillimi i një makine elektrike nga Apple.

Ky fakt ka bërë lajmin sepse Wall Street Journal ka konfirmuar sipas burimeve të tij se Tim Cook do të kishte miratuar fillimin e ky projekt më shumë se një vit më parë. Për këtë, Apple do të kishte punësuar punonjës të ndryshëm nga kompani aq të fuqishme në sektor si Mercedes dhe BMW, kështu që në këtë kohë ata do të kishin qindra njerëz që punonin në këtë projekt, diçka që sipas disa mediave do të bënte që Apple të paraqiste një elektrike automjet me markën tuaj nga Tesla.

Projekti-me-mollë-elektrike-tim-kuzhinier-1

Këto spekulime në lidhje me mënyrën se si Apple do të veprojë me atë që është deri në fluturuan pikërisht kur ato u panë një javë më parë furgona të ndryshëm të kamufluar në Brooklyn, Hawaii dhe San Francisco. Me sa duket, emri i koduar i projektit është quajtur "Titan" dhe dizajni, koncepti ose ideja fillestare e tij do të bazohej në këtë lloj mini-furgoni që u pa të qarkullonte në vendet e përmendura tashmë.

Nënkryetari në Apple, Steve Zadesky do të ishte i ngarkuar me udhëheqjen e projektit që mund të kishte deri në një mijë njerëz në radhët e tij sepse Tim Cook do të kishte dhënë leje për të. Punonjësit e Apple që nuk kanë njohuri paraprake në ndërtimin e automjeteve do të kishin udhëtuar për të vizituar prodhues të ndryshëm muajt e fundit për të fituar përvojë, madje pretendohet se Magna Steyr mund të përfshihet në këtë zhvillim, një person i cili tashmë ka krijuar automjete për BMW dhe Mercedes ne te shkuaren.

Në çdo rast, ky informacion duhet të merret me piskatore, megjithëse megjithëse provat dhe të dhënat na tregojnë për një projekt të shkëlqyeshëm, është e mundur që ai të mbetet vetëm në zhvillimin e Car Play ose të tjerëve teknologji për prodhues të ndryshëm dhe jo në krijimin e veturës tuaj, siç është thënë deri më tani.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.