A do të vijë Apple Music në Keynote në Shtator?

mollë-muzikë-për-artistë

Shtatori pritet të zhvendoset dhe, edhe një herë, Kryefjala e atyre nga Cupertino po rrit shumë pritje. Isshtë një Kryesore ku iPhone i ri, Apple Watch i ri supozohet të mbërrijë, baza e karikimit AirPower, kaseta e re e karikimit AirPods dhe kush di se çfarë tjetër. 

Nëse jam i sinqertë, nuk mendoj se ka kaq shumë karakteristika të reja që ato i vendosin në tryezë në një Keynote të vetëm dhe fakti është se në të fundit, në mos i fundit nga të gjithë, ishte shumë pa kafeinë.

Nëse e shikoni, gjithçka që kam ekspozuar më parë prek vetëm atë që ka të bëjë me harduerin edhe pse e dimë që softueri iOS 12 do të mbërrijë gjithashtu shumë shpejt. Tani, po në lidhje me shërbimet cloud? A do të ketë lajme për iCloud?A do të vijnë lajme për funksionimin e Apple Music?

Kjo pyetje e fundit ngre kuriozitet dhe është se Spotify po përpiqet të heq nga posti shërbimin streaming të Apple duke përfshirë lajme të tilla si të jetë e mundur heqja e reklamave të caktuara reklamimi në llogaritë falas. 

Muzika e Apple

Nëse kjo do të ishte kështu, Apple duhet të zhvendosë skedarin dhe është që megjithëse nuk e besojmë atë, Apple Music nuk është aq i mirë sa duhet. Kemi shumë mundësi të tjera kur marrim parasysh atë që ofron Spotify. Ajo që është e qartë është se Apple nuk qepet pa fije dhe nëse një lajm shumë i fortë arrin në pajisje, këto do të mbështeten nga një azhurnim i softuerit si në nivel lokal ashtu edhe në cloud iCloud.

Tani duhet vetëm të presim dhe të vazhdojmë të ëndërrojmë sepse brenda një kohe të shkurtër Tim Cook dhe ekipi i tij Ata do të ngjiten në skenë për të goditur përsëri në tryezën teknologjike.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.