paralajmërim: Përdorimi i konstantës AFF_LINK të pacaktuar - supozohet 'AFF_LINK' (kjo do të sjellë një Gabim në një version të ardhshëm të PHP) në /media/soydemac.com/website/wp-content/plugins/abn-appstore/definitions.php në linjë 22

paralajmërim: Përdorimi i konstantës AFF_LINK të pacaktuar - supozohet 'AFF_LINK' (kjo do të sjellë një Gabim në një version të ardhshëm të PHP) në /media/soydemac.com/website/wp-content/plugins/abn-appstore/definitions.php në linjë 22
Punonjësit e dyqanit Apple thonë se ata marrin rregullisht kërcënime me vdekje nga klientët | Unë jam nga mac

Punonjësit e dyqanit Apple thonë se ata marrin kërcënime me vdekje nga klientët në mënyrë rutinore

dyqan_molla

'Business Insider UK' ka postuar një intervistë e detajuar nga një punonjës i Apple Store në MB, duke ofruar një pasqyrë interesante se si është të punosh në një Apple Store. Intervista është e pazakontë në atë që çdo anëtar i stafit të Apple nënshkruan një marrëveshje konfidencialiteti në ditën e tij të parë në punë, e cila me sa duket i ndalon ata të flasin në publik për punën e tyre o reklamoni punën tuaj të re në mediat sociale, dhe madje i ndalon ata të bëjnë një selfie të veshur me këmishën me mollën.

dyqan mollësh

Sipas anëtarit veteran të stafit, Apple paguan rreth 8 £ në orë në MB (rreth 10,50 euro), dhe stafi nuk merr stimuj bonus për shitje.

Ne kemi pasur midis pesë dhe tetë menaxherë për dyqanin gjatë kohës që unë kam qenë. Vetëm njëri prej tyre kishte filluar në Apple, pjesa tjetër ishte rekrutuar nga diku tjetër, për shembull nga Dixons ose HMV. Duke vepruar si menaxher pa qenë menaxher. Kishim disa njerëz të shkëlqyeshëm në dyqan, njerëz që kishin qenë atje për pesë vjet, të cilët shisnin më shumë se kushdo. Por ata ishin akoma vetëm specialistë ose ekspertë [dy nga pozitat më të ulta në Apple].

Me sa jam në dijeni, dhe jam akoma në kontakt me këta njerëz, askush në këtë program nuk është graduar në menaxher. Ka punë të tjera brenda dyqanit për të cilat mund të fitoni më shumë para, por këto janë punë teknike, si puna në Bar Genius, që shumë njerëz i urrejnë absolutisht sepse keni të bëni me klientë shumë të acaruar.

Sipas punëtorit, stafi i dyqanit Apple 'përballen në mënyrë rutinore me kërcënime me vdekje nga klientët e pakënaqur', Dhe nuk marrin asnjë përfitim nëse arrijnë t’i shesin një kontratë biznesi një klienti me vlerë qindra mijëra euro. Por ato ekzistojnë disa përparësi duke punuar në një dyqan Apple, ashtu si personeli ka një zbritje bujare në produktet e Apple, një zbritje prej 15% në aksionet e AAPL, Dhe shkurtore e rastit për CEO, Tim Cook.

BurimBusiness Insider MB


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.