Punonjësit e Apple mund të testojnë betinën macOS Sierra nëse duan

beta-publik

Apple ka qenë mjaft e zënë për një javë dhe nuk është çudi. Këtë javë u zbulua macOS i ri Sierra 10.12 dhe djemtë nga Cupertino duan që gjithçka të jetë gati për ditën e fillimit të tij zyrtar, për të cilin gjithashtu nuk ka asgjë të qartë përveç se do të mbërrijë në vjeshtë.

Firma ka një grup të mirë zhvilluesish për të testuar versionet e para beta të sistemit të saj të ri operativ dhe për të korrigjuar gabimet e mundshme në versionin tjetër, por ata nuk janë të kënaqur me të. ofroi vetëm punonjës aftësia për të shkarkuar versionin e parë beta të macOS 10.12 dhe për ta provuar atë me zhvilluesit.

sfondi MacOS-4k-Sierra-Wallpaper-Macbook

Ky lajm vjen përmes një deklarata e brendshme që rrjedh 9to5Mac në të cilën mund të lexoni diçka si:

Sabemos de lo agradecido que es par vosotros probar la última tecnología de Apple. Con esto en mente, todos los miembros del equipo están invitados a participar en un pre-lanzamiento en el programa de betas de macOS 10.12

Kompania dëshiron të nisë këtë sistem të ri operativ sa më shpejt të jetë e mundur dhe gjithashtu ajo që dëshiron është që shumë përdorues ta testojnë për të gjetur defekte të mundshme dhe për t'i korrigjuar ato. Kush më mirë se vetë punëtorët e ndërmarrjes?

E vërteta është se versioni publik beta që shumë janë duke pritur për të instaluar në Mac e tyre, Korriku do të mbërrijë por nuk ka një datë të saktë për të. Ndërsa nëse doni të provoni beta për zhvilluesit ne kemi një udhëzues të vogël ku shpjegojmë se si ta instalojmë, po, nën përgjegjësinë e secilit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.