Mexico City mund të ketë një dyqan të dytë Apple

Shtatorin e kaluar ne komentuam Soy de Mac, hapja e dyqani i parë Apple në Mexico City. Me sa duket, Apple është i kënaqur me evolucionin e së njëjtës dhe planifikon të hapë një dyqan të ri me pakicë në një interval prej një deri në dy vjet. Kompania kurrë nuk ka vendosur mbi kriteret dhe procesin për hapjen e dyqaneve në një kohë ose vend të caktuar. Sidoqoftë, kërkesat e ndërmarrjes për sa i përket lokaleve, si dhe çmimi që ata mund të kërkojnë nëse pronari e di që Apple qëndron pas investimit, duhet ta komplikojnë marrëveshjen. 

Përveç kësaj, ky dyqan i veçantë është dizajnuar me karakteristika specifike: duhet të jetë një pikë referimi e natyrës. Dizajni i zgjedhur është i ngjashëm me Apple Store në Qendrën Botërore të Tregtisë në New York, u hap disa muaj më parë, konkretisht gushtin e kaluar. Kompania do të kishte arritur një marrëveshje me një hapësirë ​​të madhe në Qendra tregtare Antara Fashion Hall. Ky dyqan do të dyfishonte hapësirën e dyqanit të parë Apple në qytet, dhe ndodhet në pjesën më përfaqësuese të Përmes Qendrës Santa Fe, i rrethuar nga marka prestigjioze. Qendra tregtare hapi dyert e saj 10 vjet më parë dhe është e njohur në qytet si një pikë referimi për kategorinë e lartë dhe luksin.

Me sa duket dyqani do të kishte elemente mbresëlënëse: Disa do të kishin lidhje me arkitekturën si p.sh. tavane shumë të larta. Të tjerët në vend me teknologji: duket sikur do të shfaqë një televizion mbi 400 inç. Ndoshta shpërndarja e tij ka dy kate, duke ndarë pjesën tregtare nga hapësira e rezervuar për Genius, trajnimin dhe riparimet e pajisjeve. Kjo shpërndarje preferohet nga Apple dhe e përdor atë në dyqane sa herë që mundet.

Megjithatë, data e përafërt e hapjes është e panjohur. Ndoshta nuk do të vonojë, pasi dyqani i parë ka tejkaluar furnizimet më të mira të Apple në shfrytëzimin, shërbimin dhe shitjet. Thashethemet thonë se hapi tjetër i Apple mund të jetë një vendosje e mëtejshme në Brazil.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.