Regjisori fitues i Oskarit, Mark Boal, për të drejtuar thrillerin Echo 3 për Apple TV +

Mark Boal dhe Kathryn Bigelow

Apple vazhdon të shtojë marrëveshje për të sjellë më shumë dhe përmbajtje të re në shërbimet e saj video streaming. Lajmet e fundit në lidhje me planet e Apple në këtë drejtim, nuk vijnë nga ndonjë medium, por nga vetë Apple, i cili përmes një njoftimi për shtyp ka njoftuar marrëveshjen që ka arritur me drejtorin Mark Boal.

Mark Boal, fitues i Oskarit për skenarin e filmit Locker i lënduar (The Hurt Locker) në vitin 2008 me regji të Kathryn Bigelow dhe gjithashtu i nominuar për një Academy Award për Nata me e erret (Zero Dark Thirty), drejtuar gjithashtu nga Katheryn Bigelow, është përgjegjës për shkruaj dhe prodho serinë Echo 3, një seri pezullie.

Kjo seri e re do të prodhohet nga Apple dhe nga Keshet Studios, do të vendoset në Amerikën e Jugut, Do të përbëhet nga 10 kapituj dhe është projekti i fundit në një listë në rritje të serive premium ndërkombëtarë që do të jetë në dispozicion vetëm në Apple TV +.

Në "Echo 3", Amber Chesborough, një shkencëtar i ri i shkëlqyer, është qendra emocionale e një familje të vogël Amerikane. Kur ajo zhduket në kufirin midis Kolumbisë dhe Venezuelës, vëllai i saj dhe burri i saj, dy burra me përvojë të thellë ushtarake dhe një të kaluar të komplikuar, përpiqen ta gjejnë atë në një dramë personale, në sfondin shpërthyes të një lufte të fshehtë.

Kjo seri është e bazuar në seri Kur heronjtë fluturojnë (Kur Heronjtë Fluturojnë), prodhuar nga Keshet Broadcasting, krijuar nga Omri Givon dhe frymëzuar nga romani nga Amir Gutfreud. Te behesh vendosur midis Kolumbisë dhe Venezuelës, seriali do të xhirohet me dialog në anglisht dhe spanjisht.

Kjo është marrëveshja e dytë e bashkëpunimit midis Apple dhe Keshet International, pas Dyshim, drama e re nga Keshet Productions me protagonist Uma Thurman dhe bazuar në serinë izraelite fituese të çmimeve nga Amit Cohen dhe Maria Feldman Flamuri flakërues.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.