Riparimi misterioz i hard diskut

Duket se pas mbërritjes së Leopard, disa disqe të ngurta dhanë një problem pa zgjidhje të dukshme sipas verifikimit të të njëjtit në Disk Utility. Sistemi po punon si duhet dhe asnjë skedar nuk duket i dëmtuar, i palexueshëm ose diçka e tillë.
Ky ishte rasti im që nga dhjetori 2007 pas pak më shumë se një muaj azhurnimi në Leopard deri në momentin e instalimit të azhurnimit në versionin e tij 10.5.2, pas së cilës, Disk Utility tha që disku i ngurtë i MacBook tim pro nuk kishte ndonjë gabim gjatë verifikimit.

Disku ishte gjithmonë i pandreqshëm si nga bootable Leopard ashtu edhe nga një tjetër Mac nga firewire në modalitetin "Target Disk" dhe gjithnjë kthente një gabim të papërcaktuar.

Përfundim: azhurnimi i Leopard 10.5.2 i fiksuar gabimet e gabuara të diskut në "Disk Utility"


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.