Rrezik për Apple Music, Spotify do të lejojë që reklamat të kërcejnë në versionin e tij falas

Reklama Spotify

Shtë e qartë që reklamimi është ai që lëviz shërbimet falas në rrjetin e rrjeteve, por është një gjë që pub-i laik ekspozohet dhe i tregohet përdoruesit në një mënyrë diskrete, të dobishme dhe të kënaqshme për të qenë intensiv dhe i bezdisshëm. Të njëjtit kanë filluar të testojnë ato të Spotify në versionin e tij falas dhe ka shumë përdorues që pasi instaluan versionin falas dhe shikoni që reklamat nuk mund të kapërcehen, pasi ato ndonjëherë janë të bezdisshme ata lënë aplikacionin e përmendur. 

Apple Music nga ana e saj nuk ka një version falas me reklama. Apple jep vetëm tre muaj falas kur krijoni një ID të ri të Apple dhe nga atje, gjithçka do të kalojë nën abonimin individual, familjar ose student. 

Tani, ju mund të pyesni veten se çfarë është marrëdhënia midis Muzika e Apple dhe ai Spotify ju lejon të menaxhoni reklamat në aplikacionin tuaj në një version falas. Epo, nëse një përdorues mund të kapërcejë reklamat dhe të mos duhet të dëgjojë ato që nuk dëshiron, ai mund të mos vendosë të çinstalojë aplikacionin Spotify dhe kjo do ta çojë atë me kalimin e kohës dhe Kur kuptoni se si është shërbimi, ai bëhet një pajtim i plotë. 

Muzika e Apple

Kjo do të thotë se do të ishte një pajtim më pak që mund të kolonizonte Apple Music dhe për Apple që nuk është një lajm i mirë. Këtë mënyrë të re për të qenë në gjendje të kaloni reklamat në versionin falas të Spotify, ata e kanë quajtur atë Aktivizoni Media.

Ky funksionalitet i ri është tashmë në provë në Australi dhe u lejon përdoruesve të anashkaloni reklamat audio ose video që nuk ju interesojnë. Sidoqoftë, në mënyrë që reklamuesit të mos bërtasin në qiell kur të shohin që përdoruesit anashkalojnë reklama të caktuara për të cilat po paguajnë, Spotify siguron që nuk do t'u ngarkojë reklamuesve asgjë për reklamat e anashkaluara, por pret të ngarkojë më shumë për ata që janë parë ose dëgjuar.

A mendoni se Apple duhet të japë mundësinë e një versioni falas të Apple Music me reklama?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)