Karakteristikat e meditimit kanë rrjedhur në watchOS 8 Fitness +

Fitness +

Meditimi është i rëndësishëm për shumë njerëz dhe ata e praktikojnë atë për arsye të ndryshme, tani Apple pa dashur ta zyrtarizojë atë videoja i cili po tregonte një mundësi të re për përdoruesit e Apple Fitness +, meditime audio.  Kjo video prej pak më shumë se një ore i përket seancave që po mbahen në WWDC të këtij viti dhe të përqendruara në zhvilluesit titullohet, Gjendja e Bashkimit.

Ky funksion u zbulua aksidentalisht dhe aktualisht nuk është i disponueshëm në shërbim, por pritet të mbërrijë me versionin e ri të sistemit operativ Apple Watch, watchOS 8. Disa media i bënë jehonë lajmit dhe duket se më në fund ky funksion do të përfundojë në sistemin operativ.

Dobësitë e këtyre funksioneve që përdoruesit që nuk kanë qasje në Fitness + nuk do të jenë në gjendje ta përdorin atë, të paktën duket kështu. Sigurisht në aspektin e frymëmarrjes, meditimit dhe mendjes Apple është e vështirë në punë dhe këto karakteristika duket se ndihmojnë shumë përdorues, prandaj është gjithmonë mirë t’i rritni ato.

Funksioni ose më mirë aplikimi i frymëmarrjes që kemi në dispozicion për një kohë të gjatë në Apple Watch është me të vërtetë i dobishëm dhe nëse ata gjithashtu e përmirësojnë atë me më shumë opsione, i përsosur. Pak ose më saktë të pakta janë ato lajmet që shtohen në sistemin e ri operativ të Apple Watch Kështu që të gjitha këto lajme, edhe nëse janë dytësore, sigurisht që do të jenë të mira për përdoruesit. Do të ishte interesante nëse Apple do të nisë Fitness + në më shumë vende, nuk mendoni?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.