Safari 15.1 tani është i disponueshëm për macOS Big Sur dhe Catalina

ekspeditë gjuetine

Versioni përfundimtar i Safari 15.1 tani është gati për përdoruesit e macOS Big Sur dhe macOS Catalina ata mund ta instalojnë atë në kompjuterët e tyre. Në këtë rast, shënimet e versionit të ri shtojnë vetëm rregullime të gabimeve dhe zgjidhje për problemet e zbuluara në versionin e mëparshëm. Fakti është se ky version i Safari kthehet gjithashtu në dizajnin e skedave të mëparshme në macOS Monterey dhe në këtë rast e bën këtë edhe për ata që, si unë, kanë mbetur me një version të mëparshëm, macOS Catalina ose macOS Big Sur.

Që nga WWDC e fundit e 2021, kompania Cupertino shtoi shumë ndryshime në shfletuesin e Apple dhe një prej tyre ishin skedat e stilit iOS. Kjo nuk duket se është kapur vetëm me përdoruesit e macOS dhe përballë kërkesave të vazhdueshme, ata më në fund iu kthyen modelit të mëparshëm. Tani duket se gjithçka është ashtu siç duan shumica e përdoruesve dhe në këtë rast skedat janë kthyer si në versionet e mëparshme të sistemit.

Për të instaluar versionin më të fundit të Safari në Mac-in tuaj, ne hapim Preferencat e sistemit dhe klikoni në opsionin Përditësimi i softuerit. Në këtë seksion, shfaqet versioni i ri i disponueshëm, gati për t'u instaluar. Mos harroni se është e nevojshme të mbyllni Safari për të kryer instalimin, prandaj mbajeni parasysh këtë kur duam të përditësojmë. Pasi të kemi versionin e përditësuar të shfletuesit, duhet të shikojmë në menunë Safari> Preferencat për t'u kthyer në pamjen e mëparshme të tyre.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)