Safari Technology Preview 124 është tani në dispozicion

Parashikimi-azhurnimi i teknologjisë Safari-0

Një version i ri i shfletuesit eksperimental të Apple shfaqet për përdoruesit. Në këtë rast është Safari Technology Preview version 124 dhe në të shtohen ndryshimet tipike dhe përmirësimet në funksionalitet dhe siguri.

Midis tyre kemi përmirësime në CSS, Validation Form, Web Inspector, Web API, WebCrypto, Media, Storage and Performance, ndër të tjera. Me siguri nëse jeni përdorues i këtij shfletuesi, tashmë keni parë versionin e ri të disponueshëm pasi që është në dispozicion për disa orë, në çdo rast mund ta azhurnoni këtë version të shfletuesit eksperimental të Apple tani.

Siç thamë, është një shfletues i pavarur nga versioni zyrtar i Safari dhe plotësisht falas që mund të përdoret nga të gjithë ata që duan dhe ka një Mac me macOS Mojave ose macOS Catalina. Në këto raste, aq më shumë përdorues provojnë këtë shfletues më shumë reagime do të marrë Apple për të zbuluar dhe rregulluar mete në versionet zyrtare të shfletuesit, kështu që është gjithmonë mirë që shumë përdorues të përdorin këtë shfletues.

Ata gjithashtu shtojnë korrigjimet e nevojshme në versionet vijuese të shfletuesit zyrtar. Ndërsa gjithnjë kujtojmë se azhurnimet që lëshohen për të azhurnuar Safari Technology Preview nuk kërkohet llogari e zhvilluesit dhe çdokush mund të shkarkojë. Thjesht duhet të hyni në faqen e internetit të mollës dhe të shkarkoni versionin më të fundit të disponueshëm të Safari Teknologjia Pamjeje. Ky azhurnim i fundit i shfletuesit është tani i disponueshëm përmes Mac App Store për këdo që ka shkarkuar shfletuesin më parë


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.