Safari Technology Preview 23 është tani në dispozicion [Përditësuar]

Kanë kaluar vetëm dy javë nga versioni i mëparshëm i Safari Technology Preview dhe tashmë kemi versionin 23 të disponueshëm për shkarkim. Me këtë rast, ashtu si në versionet e mëparshme, është punuar për stabilitetin e shfletuesit eksperimental, gabimet e zbuluara në versionin 22 korrigjohen dhe shtohen azhurnime për JavaScript, CSS, Validation Form, Web Inspector, Web API, Media, Performance dhe i ngjashëm.

Ndërsa është e vërtetë që sot të gjithë ishim në pritje të versionit publik të macOS Sierra 10.12.4 me veçoritë e reja të implementuara në versionet e zhvilluesve, ai nuk është lëshuar për momentin. Në çdo rast Apple nuk e humbet takimin çdo dy javë me këtë version të Safari Technology Preview dhe azhurnimi është lëshuar pak kohë më parë në mënyrë që të gjithë të ndihmojmë në zbulimin e defekteve në kod. Shpresojmë që Apple të mos harrojë për versionet publike të macOS Sierra dhe t'i lëshojë ato sa më shpejt të jetë e mundur, por për momentin nuk ka asnjë gjurmë të kësaj beteje.

Në çdo rast, ky është një shfletues eksperimental që mund të përdoret nga të gjithë ata që duan dhe kanë një Mac, kështu që sa më shumë përdorues të provojnë këtë shfletues, aq më shumë reagime ka Apple për zbuloni mete në shfletues dhe aplikoni rregullime. Gjithashtu, siç thamë më parë, për ta përdorur atë, nuk kërkohet një llogari zhvilluesi dhe çdokush mund ta shkarkojë atë, thjesht hyni në faqen e internetit të zhvilluesit dhe shkarkoni Safari Teknologjia Pamjeje.

[UPDATED] Duket se ky version shton një copë toke ose zgjidhje të mundshme për problemin e baterisë në MacBook Pro të ri me TB dhe pa atë nga viti 2016. Kjo copë toke e re e zbatuar në këtë version Parapamje të Safari, do të zgjidhte konsumin më të lartë në këto Mac, ne do të shihni mendimet e usauri0s në ditët në vijim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.