Safari Technology Preview 24 është tani në dispozicion për shkarkim

Dje Apple vuri në dispozicion të përdoruesve versionin e ri të shfletuesit Safari Technology Preview version 24 dhe kësaj here shton përveç rregullimeve tipike të defekteve në kodin JavaScript, CSS, Validation Form, Web Inspector, Web API, Media, Performance dhe të ngjashme, gjithashtu shton përmirësime në sinkronizimi dhe ngarkimi paraprak i lidhjeve. Me këtë rast duket se përmirësimi i zbatuar në autonominë e MacBook Pro të ri është ende i paprekur pasi nuk ka ankesa për këtë dhe pritet që kjo të jetë e vërtetë deri në lansimin zyrtar të versionit tjetër të Safari.

Për momentin ajo që është e qartë është se pas prezantimit të përmirësimeve në këtë shfletues eksperimental të Apple që u lançua në Mars 2016, ne vazhdojmë të shohim detaje interesante që më vonë do të implementohen në shfletuesin zyrtar. Ne po përballemi me një version prove dhe është e mundur që ai të ketë ndonjë dështim tjetër, prandaj këshillohet që ta keni atë thjesht për teste ose të ngjashme, megjithëse funksionon shume mire.

Në çdo rast, ky është një shfletues i pavarur dhe plotësisht falas që të gjithë ata që duan dhe kanë një Mac mund të përdorin, sa më shumë përdorues të provojnë këtë shfletues, aq më shumë reagime ka Apple për zbuloni mete në shfletues dhe aplikoni korrigjimet e nevojshme. Gjithashtu siç thamë më parë, për ta përdorur atë nuk kërkohet llogari e zhvilluesit dhe çdokush mund të shkarkojë, thjesht hyni në faqen e internetit të zhvilluesit dhe shkarkoni Safari Teknologjia PamjejeLa actualización de Safari Technology Preview está disponible a través de la Mac App Store para cualquiera que haya descargado el navegador con anterioridad.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.