Safari Technology Preview 31 tashmë është lëshuar

Apple lëshon versionin vijues të Paraqitje e Teknologjisë Safari 31 për të gjithë ata përdorues që po përdorin këtë version prove të shfletuesit të Apple. Në këtë rast, përmirësimet e shtuara janë rregullimet tipike të defekteve në skedarë për JavaScript, CSS, Validation Form, Inspektor Web, API Web, Media, Performance, dhe gjithashtu shton përmirësime në sinkronizimin dhe para-ngarkimin e lidhjeve. Këto përmirësime e bëjnë shfletuesin eksperimental të shërbejë si bazë për Safari dhe është interesante që Apple vazhdon ta përmirësojë atë për të zbatuar korrigjimet dhe funksionet e reja në shfletuesin.

Çdo dy javë marrim azhurnimin menjëherë dhe në to mund të shohim pak ndryshime krahasuar me versionet e mëparshme, por ato gjithmonë shërbejnë për të përmirësuar përvojën e përdoruesit dhe padyshim që priten mirë pasi ato nuk ndikojnë në funksionimin e shfletuesit origjinal. Përmirësimet zbatohen në Safari kur kemi një azhurnim të sistemit, kështu që ne nuk i kuptojmë dhe marrim të gjitha të mirat e kësaj Paraqitjeje të Teknologjisë Safari në versionet e reja të macOS.

Në çdo rast, ky është një shfletues i pavarur dhe plotësisht falas që të gjithë ata që duan dhe kanë një Mac mund të përdorin, sa më shumë përdorues të provojnë këtë shfletues, aq më shumë reagime ka Apple për zbuloni mete në shfletues dhe aplikoni korrigjimet e nevojshme. Gjithashtu siç thamë më parë, për ta përdorur atënuk kërkohet llogari e zhvilluesit dhe çdokush mund të shkarkojë, thjesht hyni në faqen e internetit të zhvilluesit dhe shkarkoni Safari Teknologjia PamjejeLa actualización de Safari Technology Preview está disponible a través de la Mac App Store para cualquiera que haya descargado el navegador con anterioridad.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.