Safari Technology Preview 48 arrin me disa rregullime të defekteve në kod

Parashikimi-azhurnimi i teknologjisë Safari-0

Një version i ri i shfletuesit eksperimental Safari Technology Preview është lansuar dhe kësaj here po përballemi me versionin 48. Ashtu si në rastet e mëparshme, versioni i ri shton një zgjidhje për gabimet e zbuluara me përmirësime për JavaScript, CSS, Validation Form, Web Inspector, Web API, WebCrypto, Media and Performance.

Versioni eksperimental i Safari është padyshim gjithnjë e më i rëndësishëm për vetë Apple pasi ajo ofron të dhëna relevante mbi përdorimin dhe funksionimin e shfletuesit, përveç që konfirmon se problemet e stabilitetit dhe besueshmërisë mund të shmangen në Versionet provë të lëshuara para atyre zyrtare.

Në këtë version 48 përmirësimet kanë të bëjnë drejtpërdrejt me performancën dhe stabilitetin e shfletuesit, sigurisht që përmirësimet janë implementuar në versioni i ri i Safari që erdhi me macOS High Sierra 10.13.3 lançuar disa orë më parë nga Apple. Ky është një shfletues i pavarur dhe plotësisht falas që mund të përdoret nga të gjithë ata që duan dhe kanë një Mac, sa më shumë përdorues të provojnë këtë shfletues, aq më shumë reagime që Apple merr për të zbuluar mete dhe për të zbatuar korrigjimet e nevojshme në versionet vijuese të shfletuesit zyrtar.

Gjithashtu siç e mbajmë mend gjithmonë në azhurnimet që lëshohen për të instaluar Safari Technology Preview nuk ka nevojë të keni një llogari zhvilluesi dhe çdokush mund të shkarkojë, ju vetëm duhet të hyni në faqen e internetit të mollës dhe të shkarkoni versionin më të fundit në dispozicion të Safari Teknologjia PamjejeEsta última actualización del navegador ya está disponible a través de la Mac App Store para cualquiera que haya descargado el navegador con anterioridad.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.