Scott Forstall i lodhur është 'i kënaqur' Apple ende prodhon produkte të shkëlqyera

Scott Forstall Broadway

Scott Forstall, ish-ekzekutivi i Apple dhe ish shefi i iOS, ishte dëbuar të kompanisë në vitin 2012, i cili thotë në një intervistë se ai nuk është i zemëruar me mollën, as nuk do të jetë.

Në një intervistë të fundit rreth një shfaqje në Broadway që ai është duke prodhuar, Scott Forstall foli për Apple për herë të parë, që nga largimi nga kompania, pas fillimit katastrofik të Hartat e Apple. Në vend që të duartrokiste Google ose konkurrentët e tjerë të Apple, Forstall i tha Wall Street Journal se ai ishte 'i kënaqur' që Apple po vazhdon ta bëjë këtë. produkte të dashura nga konsumatorët.

Scott-Forstall
Jam shumë krenar për mijëra njerëz me të cilët kam punuar në Apple dhe shumë Unë jam akoma një mik. Jam i kënaqur që ata arrijnë të nxjerrin produkte të shkëlqyera dhe të dashura. Tha Scott Forstall.

Pavarësisht se është një nga Steve Jobs Punonjësit e preferuar, Forstall u detyrua të linte Apple, pasi ai refuzojnë të nënshkruajnë një letër faljeje publike, për keqmenaxhimin e fillimit të Hartave Apple. Që kur ai u largua nga Apple, mësuesi mësues i softuerit ka kontribuar në projekte filantropike, dhe duke këshilluar Snapcchat.

Kalimi në Broadway ishte një surprizë për tifozët e Apple, të cilët supozuan se Forstall do të fillonte kompaninë e tij, ose do të bashkohej Google o Samsung, por Forstall thotë se ai bëri hapin e duhur në prodhimin skenik, falë lidhjes së tij me bateristin. Lars Ulrich, të grupit të rëndë Metallica.

Ndërsa merrte pjesë në ahengun e Ditëlindja e 50 e Ulrich në 2013, Forstall u takua me producenten me përvojë të Broadway Carole Shorenstein Hays, e cila i dha atij një skenar për të "Shtëpia e Argëtimit". Forstall e pëlqente aq shumë skenarin, saqë ai nënshkroi një çek, dhe tani është një bashkë-prodhues i kësaj shfaqjeje.

Deri më tani lëvizja në Broadway po paguan në një mënyrë të madhe. Kritikat e para të 'Shtëpi argëtuese' kam pasur lavdërim i ndezur, dhe kjo punë u emërua, për të 12 Tony Awards ne prill.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.