Seria Apple Watch 7 do të jetë edhe më e madhe sipas thashethemeve të reja

Koncepti Apple Watch Series 7

Për momentin gjithçka që mund të imagjinojmë për të ardhmen e Apple Watch janë koncepte ose thashetheme. Në fakt e vetmja gjë për të cilën jemi të sigurt është se do të ketë vërtet një version të ri të orës. Por ne nuk e dimë se çfarë lajmi do të sjellë, nëse do të ndryshojë modelin ose ngjyrat e tij. Thashethemet e reja tregojnë se madje do të rritet në madhësi në krahasim me serinë 6.

Sa herë që afrohet shtatori, ne kemi zëra sipas rendit të ditës. Jo vetëm për shkak të versionit të ri të iPhone, por ka produkte të tjera që bëjnë titujt kryesorë. Përsëri kemi një thashetheme për të ardhmen e Apple Watch. Ne tashmë kemi ndryshimin e dizajnit me një pamje më katrore, në përputhje me iPhone. Ne madje kemi zëra për veçoritë e reja, por për momentin nuk kemi më shumë se kaq, thashethemet nga burime të besueshme, Po vërtet.

Në fakt një nga ato burime, UnclePan, është hedhur në rrjetin social kinez, Vibo, e cila mund të jetë thashethemi i parafundit për të ardhmen e orës inteligjente të Apple. Duket se do të rritet në madhësi. Jo shumë më tepër. Do të kalojë nga të pasurit 40 mm në 41 mm dhe 44 mm në 45 mm.  Duket se nuk është shumë, por në dore po flasim për një përmirësim të konsiderueshëm për ata që duan orë me karakter.

Si gjithmonë kur flasim për thashethemet, do të na duhet të presim që ato të konfirmohen ose kundërshtohen. Kjo do të ndodhë vetëm në atë moment ndodh ngjarja Apple për të cilën ne ende nuk dimë asgjë për asgjë. Dy data janë spekuluar si më të përshtatshmet, 14 dhe 21 shtator.

Sot, të gjitha thashethemet, por fakti është se kjo zgjerim i madhësisë nëse vjen me modelin e ri, ka shumë kuptim. Meqenëse ky milimetër është më katror, ​​do të jetë edhe më i dukshëm, duke u dukur edhe më i madh dhe kush e di, mund të fitojë pak më shumë ekran, i cili është gjithmonë i mirë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.