Mbërrin Apple Music, shërbimi i transmetimit të muzikës nga Apple

mollë-muzikë

Kur mbaruam Keynote, Tim Cook mbërriti në skenë dhe emëroi të papriturën, një gjë më shumë… që themeluesit të Apple Steve Jobs i pëlqente aq shumë. Në këtë rast, Apple ka njoftuar sot angazhimin e saj për botën e muzikës, shërbim transmetimi muzikor që ai e ka dublikuar Muzika e Apple

Prezantimi i këtij shërbimi të ri të kompanisë së mollës së kafshuar ka qenë përgjegjës Jimmy Lovine dhe sa më shpejt që ai filloi ai siguroi që ky shërbim do të jetë shërbimi përfundimtar i muzikës. Aq sa do të jetë në dispozicion edhe për Android dhe Windows. 

Apple Music do të përfshihet brenda aplikacionit Music. Bëhet fjalë për ribashkimin e disa shërbimeve nën një aplikacion të vetëm, duke e bërë përdorimin e tyre më të shpejtë dhe më të lehtë. Një nga risitë që sjell ky shërbim i transmetimit të muzikës është Radio globale 24/7, që është, të sjellë një radio në 24/7, me pak fjalë, a playlist sipas kategorive. Do të menaxhohet nga Mund një, një radio botërore krijuar nga artistë nga New York, Los Angeles dhe London të cilët do të përfshijnë tema direkt në "muzikën tonë"

playlist-mollë-muzikë

Një njoftim tjetër i bërë sot është se bëhet fjalë për platforma më e mirë që ekziston sot për të qenë në gjendje të vendosë fansat në kontakt me artistë. Kur Apple Music të fillojë të punojë, ne do të jemi në gjendje të kërkojmë brenda aplikacionit Music jo vetëm muzikën tonë por çdo pjesë në dispozicion në katalogun iTunes deri më tani.

Muzika e Apple ju do të mësoni nga shijet tona dhe në varësi të asaj që kemi dëgjuar në seancat e mëparshme, do të na ofrojë a playlist quajtur Për ty mbushur me këngë.

muzika e re-mollë

Me pak fjalë, një shërbim i ri që do të jetë në dispozicion nga 30 qershorin tjeter. L Çmimet për të hyrë në këtë shërbim të ri janë 9.99 dollarë në muaj dhe 14.99 dollarë në planin familjar nëse kemi më shumë se gjashtë përbërës në familje që dëshirojnë këtë shërbim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.