Shërbimi i transmetimit të muzikës nga Cupertino mund të quhet Apple Music

mollë-muzikë Ka kohë që kompania e markës së Mund kufjet që Apple bleu pak më parë për një figurë shumë të lartë. Gjithmonë u përfol se ata nga Cupertino po kërkonin të ringjallnin dyqanin iTunes me një shërbim transmetimi audio të ngjashëm me atë që Beats kishte arritur të kishte.

Tani, pak më shumë se dy javë para kremtimit të WWDC 2015 Fillon të thuhet se Apple do të kishte riparuar tashmë atë shërbim të transmetimit të muzikës që do të prezantohej në atë konferencë. Konsiderohet se emri që ata mund t’i kenë dhënë është Apple Music.

Takimi tjetër që do të marrin pjesë miliona përdorues që ndjekin markën e mollës do të jetë WWDC i famshëm i saj nga 8 deri në 12 qershor, një takim për zhvilluesit e të dy aplikacioneve iOS dhe OS X, ku jo vetëm ka nocione se çfarë do të kenë sistemet e tjera operative të jetë Në këtë rast, një nga gjërat që pritet është që Apple më në fund të prezantojë Apple Music. 

beats-muzikë

Ky shërbim i ri i transmetimit të muzikës do të jetë krijuar nga shërbimi i transmetimit të muzikës që Beats zotëronte tashmë, Rrah Muzikë. Sidoqoftë, ky shërbim i ri i aplikacioneve do të ishte më i fuqishëm kur u krijua në bashkëpunim me një rrjet social për artistët në të cilën ata mund të ndajnë lajmet e fundit shpejt dhe drejtpërdrejt.

Tani mund të presim vetëm mbërritjen e supozuar të Apple Music dhe të shohim në cilat kushte ajo konkurron me gjigantin Spotify.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   ifan dijo

    Mendoj se do të jetë muzikë Beats, pasi sapo bleva një iPad 2 dhe si një aplikacion Apole, sugjeron që të shkarkoj "Beats".