Shërbimi shumë i përfolur i TV në internet i Apple nuk do të paraqitet në WWDC 2015

Apple TV- shërbim në internet-0

Edhe pse të gjitha thashethemet treguan pamjen e Shërbimi i ri në internet i TV i Apple që do të prezantohej në WWDC 2015, në fund duket se nuk do ta shohim të paktën për javën tjetër në këtë Konferencë Botërore për Zhvilluesit, sipas disa njerëzve të lidhur ngushtë me situatën e shërbimit.

Falë këtyre informatorëve, ne kemi mësuar se drejtuesit e zinxhirit do të duhet ende të finalizojnë disa marrëveshje licencimi, kështu që prezantimi ka më shumë gjasa të vonohet. Drejtuesit e rrjeteve thonë se ky shërbim televiziv në internet nuk do të lansohet të paktën deri në fund të vitit 2016 pasi që përveç këtyre marrëveshjeve, vetë teknologjia që do të implementohet dhe pjesa financiare janë ende një çështje debati midis zinxhirëve dhe vetë Apple.

Apple TV- shërbim në internet-1

Me të vërtetë Apple donte ta niste këtë Shërbimi i abonimit në TV menjëherë në fillim të vjeshtës, por siç e kam përmendur tashmë, debutimi u desh të ndalet në gjurmët e tij për shkak të negociatave për kushtet financiare dhe teknologjive të reja që do të nevojiten që transmetuesit të jenë në gjendje të ofrojnë programimin e këtij shërbimi televiziv të Internetit Apple.

Një nga drejtuesit, Kara Swisher, tashmë konfirmuar për media Ata ishin duke biseduar me personin përgjegjës të kësaj zone në Apple, Eddy Cue, për të specifikuar detaje dhe deklaruan se bisedimet dhe marrëveshjet po vazhdojnë.

Gjithsesi tani për tani duket se ky shërbim pajtimi do të qëndronte vetëm brenda kufijve të SH.B.A.-së dhe ai tani për tani nuk do të kishte plane për ta zgjatur atë për pjesën tjetër të botës. Siç e dinë shumë prej jush, Apple TV dhe gjithçka që lidhet me të ofron shumë më pak shërbime në rajone që nuk janë brenda SH.B.A.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.