Shfaqen rezultatet e para të performancës MacBook Air M2

MacBook Air 2

Edhe pse e para Macbook Air M2 Ato nuk do të dorëzohen deri të premten e ardhshme, më 15 korrik, disa të privilegjuar të “plug in” të kompanisë, tashmë e kanë në dorë. Qoftë një gazetar ose YouTuber nga sektori i teknologjisë, ose një punonjës nga shpërndarësit e autorizuar të Apple, pasi ata po marrin njësitë e para që do të dalin në shitje të premten e javës së ardhshme.

Fakti është se ata e kanë shpaketuar tashmë dhe e kanë futur në prizë, dhe nuk ka marrë një ditë për të testuar performancën e tij dhe për ta ngarkuar atë në aplikacionin popullor të testimit kompjuterik Banka Geek 5. Le të shohim se çfarë rezultati keni marrë.

Një përdorues i zgjuar i Twitter-it ka vënë re një rezultat Geekbench për MacBook Air të ri me fuqi M2. Kjo pajisje, një MacBook Air me çipin M2 dhe 16 GB memorie të unifikuar, arriti një rezultat me një bërthamë prej 1.899 pikë dhe një rezultat multicore prej Pikë 8.965.

Këto rezultate janë praktikisht të njëjta me ato të arritura nga MacBook Pro 13 inç me çipin M2, i cili konfirmon se fletoret performojnë pothuajse identike në testet e performancës Geekbench. Kjo nuk është asgjë e re, pasi saktësisht e njëjta gjë ndodhi me MacBook Pro dhe MacBook Air të pajisur me procesorin M1.

Por ka një ndryshim që aplikacioni nuk e zbulon. Ndërsa M2 performon po aq mirë në MacBook Air dhe MacBook Pro në testet spot të Geekbench, mbani në mend se me ngarkesa shumë të gjata pune, MacBook Pro ka një tifoz të brendshëm. për të rifreskuar procesorin dhe pllakën amë, vetëm kundër ngrohësit që integron MacBook Air.

20% më shpejt se M1

Nëse krahasojmë rezultatin e zbuluar me atë të gjeneratës së mëparshme MacBook Air me çipin M1 (rezultati mesatar me një bërthamë prej 1.706 dhe një rezultat mesatar me shumë bërthama prej 7420), shohim se MacBook Air M2 ofron deri në 20% performancë më e shpejtë me shumë bërthama krahasuar me modelin M1. E mahnitshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.