Shfaqja Apple TV + e Jon Stewart për premierën në vjeshtë

Jon Stewart

Tetorin e kaluar, The Hollywood Reporter njoftoi Kthimi i Jon Stewart në televizion dorë për dore me Apple TV + pasi doli në pension në 2015 pasi ishte zëri i satirës politike amerikane nëpër Comedy Central për më shumë se 20 vjet.

Shkurtin e kaluar, e njëjta media deklaroi se kthimi i Jon Stewart në botën e televizionit tashmë ka një ekip krijues i përbërë nga 3 gra: Brinda Adhikari, Chelsea Devantez dhe Lorrie Baranek. Tani është vetë Apple që ka njoftuar emrin e shfaqjes dhe kur do të shfaqet premierë.

Kthimi i Jon Stewart në televizion do të jetë në vjeshta e këtij viti, ndërsa titulli i programit do të jetë, në mungesë të përkthimit në spanjisht, Problemi me Jon Stewart. Nga Apple ata pohojnë se kjo është e para nga shumë të tjera që do të vijnë nga dora e këtij prezantuesi dhe gazetari të njohur.

Problemi me Jon Stewart do të jetë një shfaqje rreth do të merret me çështjet aktuale me një format prej një ore dhe një temë të vetme në të cilën do të hulumtohen temat që në atë koment janë më të nxehtat në mesin e publikut.

Përveç programit për Apple TV +, kjo seri gjithashtu do të ketë podcastin e tij përkatës, ku tema e trajtuar në episodin përkatës do të hulumtohet më tej. Lidhur me periodicitetin e këtij seriali të ri, fillimisht u përfol se nuk do të ishte javore ose mujore, por që do të bazohej sot pak a shumë si shfaqjet e Oprah Winfrey.

Gjatë 20 viteve të tij si prezantues në Comedy Central, Stewart fitoi 20 Çmime Emmy, një sukses që ai do të përpiqet ta përsërisë gjatë kthimit të tij në botën e televizionit me Apple TV +.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.