Shfletuesi Omniweb është azhurnuar në versionin 6.0

omniweb-6-0

Edhe pse duket e pabesueshme pas kohës që ka kaluar që nga azhurnimi i saj i fundit më shumë se një vit më parë, OmniWeb, një nga shfletues me me shume "tradite" për Mac që u shfaq në 1995 për platformën NextStep, ajo sapo është azhurnuar në versionin 6.0 duke përfshirë përmirësimet e navigimit.

OmniGroup është përgjegjës për zhvillimin e tij dhe në kohën e tij ishte pothuajse një revolucion në drejtim të lajmeve për shfletuesit. Skedat u përfshinë dhe shumë përpara se të bënte dikush tjetër, si dhe paraqitjet e faqeve super të shpejta.

Sidoqoftë, me kalimin e kohës, motori i tij lëvizi drejt një version i modifikuar dhe i rregulluar i Webkit megjithëse me Safarin dhe Chrome në skenë në atë kohë, ishte shumë e vështirë për të që të ngrihej përsëri siç bëri më parë, duke qenë gati i rënë në ostracizëm.

Tani vjen një frymë e ajrit të freskët duke lëvizur aplikacionin për tuajin ekzekutohet në versionin vendas 64-bit ku menaxheri i projektit OmniGroup Ken Case ka kaluar shumë kohë duke e përshtatur atë

Disa rregullime të vogla janë shtuar si shtimi i DuckDuckGo si një shkurtore kërkimi e integruar, duke anashkaluar detyrimin për të mbushur automatikisht fushat e fjalëkalimit që tashmë kanë një fjalëkalim në to (kështu që nuk do të përfundoni me një fjalëkalim që keni përveç kësaj, mbështetja për bllokimin e reklamave është e integruar me burime për CSS dhe JavaScript (jo vetëm imazhe dhe shtesa), etj.

Gjithsesi akoma akoma në gjendje beta ose testimi Megjithëse është azhurnuar, por nëse jeni kurioz të shihni se çfarë ka përparuar në këtë kohë dhe si performon në krahasim me ato të mëdhenjtë, mund t'i hidhni një sy nga kjo lidhje.

Më shumë informacion - Shfletuesi Camino mbyllet përfundimisht


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.