Shtoni efektin e kthimit të faqes në fotot tuaja me Effect Turn Page

Përsëri ne flasim për një aplikacion me të cilin mund të modifikojmë fotot tona. Ndërsa është e vërtetë, kjo përmes Photoshop ne mund të bëjmë praktikisht gjithçka çfarëdo që të na ndodhë, për ta bërë këtë, ne kemi nevojë për njohuri të gjera të aplikacionit dhe gjithashtu, në shumë raste, një shtojcë të përshtatshme.

Një nga efektet më të habitshme kur ne editojmë fotografi ose po editojmë video është efekti i kthimit të faqes, në të cilën një nga qoshet e figurës është ngritur pak. Për të qenë në gjendje ta bëni këtë efekt në Photoshop, ju duhet shtojca përkatëse nëse nuk kemi njohuri të nivelit të Zotit në aplikim.

Nëse njohuritë tona janë shumë të drejta, dhe për shumë udhëzime që shohim në YouTube nuk mund të gjejmë mënyrën për të marrë rezultatin që po kërkojmë, në Mac App Store kemi në dispozicion aplikacionin Page Turn Effect, një aplikacion që kryen vetëm këtë funksion, d.m.th. , një funksion që ne mund ta rregullojmë për t'iu përshtatur shijeve dhe nevojave tona.

Page Turn Effect na lejon të zgjedhim tre imazhe, imazhe që do të jetë faqja e parë, faqja e pasme dhe faqja e dytë. Pasi të kemi vendosur se cilat janë tre imazhet që duam të bëhemi pjesë e përbërjes, duhet të vendosim këndin e rrotullimit. Tjetra, ne duhet të vendosim raportin e kthesës (pak a shumë të theksuar).

Më në fund, duhet vetëm të zgjedhim formatin e daljes, ose PNG, JPEG, JPEG2000, TIFF ose BMP. Ne gjithashtu mund të shtypim imazhin direkt nga printeri ynë ose ta ndajmë atë përmes rrjeteve sociale të tilla si Twitter, Facebook, Flickr, Mail ...

Page Turn Effect është me çmim 9,99 euro në Mac App Store. Megjithëse është e vërtetë që çmimi nuk është i lirë, për një vegël sporadike që mund t'ia japim, është një nga aplikacionet më të mira që kemi në dispozicion për të krijuar këtë efekt fantastik në fotografitë tona.

Efekti i kthimit të faqes, kërkon OX 10.11 dhe është krijuar për të përfituar plotësisht nga procesorët 64-bit. Availableshtë i disponueshëm vetëm në anglisht, megjithëse gjuha nuk do të jetë problem kur punoni me të.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.