Sipas Bloomberg: Apple shton edhe një muaj të telekomunikimit për punonjësit e saj

teleworking

Në këtë rast, marrëdhënia midis Apple dhe punëtorëve është duke u tensionuar deri në pikën që disa ditë më parë disa prej tyre refuzuan të ktheheshin në zyrë për të lënë telekomunikimin. Më në fund, duket se kompania do të lirojë presionin dhe mund të shtojë një muaj tjetër telecomming për ata punonjës që nuk duan të kthehen në zyra nga frika e COVID-19.

Në raportin e Bloomberg Flitet për një program pune hibrid në të cilin punonjësit tuaj do të jenë në gjendje të shtyjnë punën e tyre ballë për ballë në zyra për një muaj tjetër. Duket se më në fund presioni i punëtorëve mori rezultate.

Artikulli i lidhur:
Punonjësit e Apple kërcënojnë të japin dorëheqjen sepse kompania nuk i jep fleksibilitet telecommuting

Apple shton edhe një muaj të telekomunikimit për punonjësit e saj

Me këtë masë, Apple është një nga kompanitë që po vonon kthimin në zyrat e punonjësve të saj ndërsa rastet e COVID-19 vazhdojnë të rriten në shumë vende. Duket se më në fund gjithçka u bashkua për këta punonjës dhe më në fund Apple do të dorëzohet në këtë luftë edhe pse Muaj të ndërlikuar po vijnë që nga lançimi i iPhone, MacBook Pro i mundshëm 14 dhe 16 inç, Apple Watch Series 7 ...

Do të shohim se si përfundon e gjitha, por më në fund duket se sistemi hibrid i telepunimit do të përfundojë duke siguruar Apple për këta punonjës që nuk duan të marrin pjesë personalisht në zyrat e Apple Park nga frika e kapjes së COVID-19. Telenovela nuk ndalet dhe ne do të shohim se si përfundon e gjithë kjo këtë muaj më shumë e ofruar nga Apple për telecommuting.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.