Sony prezanton sistemin e tij të parë multimedial të pajtueshëm me Apple CarPlay

sony-carplay Tim Cook komentoi në një intervistë dhe prodhuesit po marrin dorezën. Kompania e mollëve po punon në projekte të ndryshme përtej Mac, iPad dhe iPhone. Eshte e qarte, Apple CarPlay nuk është një produkt i kohëve të fundit, por implementimi i sistemit nga markat kryesore është.

Deri më tani, ishin prodhuesit e automjeteve që përfshinin sistemin Apple CarPlay në modele të caktuara, por këtë herë janë prodhuesit tradicionalë të pajisjeve si Sony, të cilët vendosin të krijojnë një produkt që përfshin Apple CarPlay. Prandaj, Kompania Nippon fillon një sistem të projektuar për automjete me një ekran që dëshiron të zëvendësojë ekranin e tyre multimedial me këtë sistem aktual, inovativ me teknologjinë më të fundit të Apple.

Shtë një ekip me Ekran 6,4 inç, Me Rezolucioni i ekranit 800 × 480, e mjaftueshme për funksionet që duhet të kryejë. Ka funksionet tradicionale të një automjeti standard multimedial: thirrje, SMS, muzikë, si dhe paketën e aplikacionit Apple CarPlay siç është: Muzika, Hartat (me funksionin e nevojshëm të navigimit GPS), Podkast, sigurisht Siri dhe shumë të tjerë të njohur tashmë në IOS, të cilat zhvilluesit i kanë përshtatur.

njoftimet per sony-apple-carplay

Përveç funksioneve Apple CarPlay, pajisjet Sony përfshijnë funksione të kondicionimi i automjeteve, ngrohja e sediljes (nëse automjeti juaj e ka atë), dhe sensore o kamera parkimi.

Sidoqoftë, Sony nuk e mbyll plotësisht këtë përfshirje të Apple dhe lejon, nga njëra anë, të përdorë si shfletues të dy Hartat e AppleSi Google MapsPor nëse për arsye të ndryshme jo vetëm që përdorni Apple, por edhe një pajisje Android, pajisja Sony është e përgatitur për të.

Modeli është i pajtueshëm nga iPhone 5 dhe lansimi i tij është planifikuar nga nëntori me një çmim afër Dollarit amerikan 499.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.