Spotdox, hyni në çdo skedar në Mac tuaj me renë Dropbox

Spotdox.com

Gjithçka në informatikë ka ndryshuar me hapa të mëdhenj, por përfitimet që u sjell përdoruesve keni të gjitha informacionet tuaja në re dhe i arritshëm në çdo kohë dhe nga çdo pajisje është i paçmuar. Duhet të theksohet se jo të gjitha skedarët janë gjithmonë në re për shkak të kufizimeve të hapësirës.

Tani ai problem do të zhduket me fillimin e Spotdox, e cila është një shtesë e Dropbox për kompjuterët Mac dhe misioni i së cilës është të lejojë hyrjen në çdo skedar ose direktori të disponueshëm në vetë kompjuterin, apo edhe në njësitë e magazinimit të lidhura me të, nga çdo pajisje tjetër diku tjetër.

Ne të gjithë e dimë këtë Dropbox lejon vetëm hyrjen në skedarët që vendosen në direktorinë e tij. Me Spotdox, ne mund të zhvendosim skedarë nga kudo në Mac-in tonë në atë dosje Dropbox dhe në distancë.

Për të filluar përdorimin e Spotdox, gjithçka që duhet të bëni është të shkarkoni dhe instaloni Spotdox në kompjuterin tuaj, ku dëshironi të lejoni hyrjen në të gjitha skedarët dhe drejtoritë. Kur e përdorim atë duhet të identifikojmë veten në llogarinë Dropbox që duam të përdorim.

Hapi tjetër është të shkoni në Spotdox.com nga çdo pajisje tjetër dhe të identifikoheni me të dhënat e hyrjes në Dropbox, duke ju lejuar të hyni në llogari. Më pas, i njëjti shërbim është përgjegjës për lehtësimin e lundrimit dhe menaxhimit të skedarëve në kompjuter nga distanca, duke na lejuar të zgjedhim skedarët që na duhen dhe t'i vendosim ato në direktorinë Dropbox në kompjuter.

Macbook Air me Spotdox

Më në fund, ne do të hedhim dropbos dhe mund t'i marrim ato skedarë, të cilët përmes Spotdox kemi mundur t'i zhvendosim në distancë në dosjen Dropbox.

Më shumë informacion - Minbox po ngarkon skedarë më shpejt sesa Dropbox

Burimi - Cfare ka te re

Shkarko - Spotdox


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Jimmy iMac dijo

    nga sa kam lexuar është e ngjashme me logme in