Analitika e strategjisë thotë se Apple dërgoi 6,5 milionë laptopë në tremujorin e tretë të 3 falë MacBook Air

MacBook Air

Vlerësimet për dërgesat e laptopëve të Apple janë mjaft të mira sipas Strategy Analytics. Në këtë rast, firma kërkimore e vendos Apple si shitësin e katërt më të madh të laptopëve në botë me 10% të pjesës së tregut dhe me shifra të 6,5 milionë laptopë të dërguar në tremujorin e tretë 2021 falë pjesërisht MacBook Air.

Është e vështirë të kalosh shifrat e firmave të tjera që padyshim kanë çmime më të ulëta dhe katalogë produktesh shumë më të larmishëm. Apple ka atë që ka, por po i bën gjërat shumë mirë me kompjuterët e saj dhe ardhja e procesorëve të vet po revolucionarizon shitjet përsëri në këtë fazë ndryshimi. Dëshmi për këtë është MacBook Air që është në krye të shitjeve dhe se pa dyshim ishte gjithmonë kompjuteri Apple par excellence.

Versioni i fundit i lëshuar i këtij MacBook Air që shton çipin M1 ka gjithashtu ekranin e tij Retina 13 inç dhe një çmim bazë prej 1.129 euro. Përveç kësaj, studentët mund ta marrin këtë pajisje për më pak para, gjë që e bën atë pajisje për t'u blerë në shumë raste. MacBook Air mund të gjendet gjithashtu në oferta të mira në Amazon dhe dyqane të tjera, si dhe MacBook Pro 13 inç.

Këto janë skuadrat më të shitura sipas Strategjia Analytics:

Strategjia Analytics

Fillimisht kemi Lenovo, pasuar nga HP, Dell dhe më pas gjejmë Apple. Dallimi në njësitë e dërguara midis të parës dhe Apple është mjaft i madh, por duhet të merren parasysh shumë faktorë. Në çdo rast, shitjet totale prej 66,8 milionë kompjuterësh të dërguar janë shumë të mira për sektorin dhe më shumë duke pasur parasysh mungesën e komponentëve që ekziston sot. Sipas vetë firmës analitike, nëse nuk do të kishte mungesë të komponentëve në mbarë botën, këto shifra të dërgesave do të ishin edhe më të larta.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)