Syzet AR të Apple do të mbajnë lente Pancake sipas analistit Kuo

Syze AR

Kthehemi me thashethemet për syzet e reja AR që Apple synon të lançojë në fund të vitit të ardhshëm dhe të vërshojë tregun me to në fillim të vitit 2023. Të paktën kështu thotë analisti Kuo dhe tashmë e dimë që në parashikimet e tij ai zakonisht merr është e drejtë. Është e vërtetë që me raste është ngatërruar por jo shumë, ndaj sa herë që bëni një parashikim është mirë ta merrni parasysh. Me atë rast na jep një të dhënë të re se si do të formohen këto syze AR nga kompania amerikane.

Syzet AR të shumëpritura të Apple duket se po marrin formë. Të paktën në letër, sepse nuk kemi parë asnjë prototip dhe aq më pak kemi konfirmim nga kompania amerikane nëse vërtet po punon për këtë projekt. Për momentin gjithçka bazohet në teori dhe thashetheme të hedhura, shumica dërrmuese, natyrisht, nga analisti Kuo. Në fakt mund të themi se tani ai është hedhur në pishinë duke thënë se thjerrëzat e syzeve të reja do të jenë Lloji i petullave.

Në një shënim kërkimor me TF International Securities, Kuo tha se kufjet e Apple do të kenë dy "thjerrëza Pancake 3P", të cilat kanë një dizajn të palosur që lejon që drita të reflektohet mbrapa dhe mbrapa. mes ekranit dhe lenteve. Ky dizajn mund të lejojë Apple të lançojë syze AR më kompakte dhe më të lehta.

Natyrisht, është një çështje pritjeje që të afrohemi në datën e hedhjes në treg të syzeve, e cila sipas analistit do të jetë në fund të vitit 2022 dhe me atë rast me siguri do të kemi informacione më të detajuara dhe të sigurta se si ato. do të jetë, çmimi dhe karakteristika të tjera.për të cilat ne kujdesemi. Por tani për tani dhe me sa dimë, duhet ta kemi parasysh këtë Ato do të jenë shumë të shtrenjta, por të bëra nga një material dhe performancë mbresëlënëse. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.