A do të jenë të gjitha aplikacionet dhe mjetet në përputhje me macOS Sierra 10.12?

mak-os-sierra

Jemi të martën, 20 shtator dhe Sot është lansuar sistemi i ri operativ për Mac, macOS Sierra 10.12. Shumë prej nesh tashmë janë duke pritur për 19:XNUMX pasdite, e cila është kur djemtë Cupertino duhet të lëshojnë azhurnimin në të gjithë botën për përdoruesit e Mac. Pasi të kemi në dispozicion azhurnimin, është e rëndësishme të jemi të vëmendshëm ndaj zhvilluesve të atyre aplikacioneve dhe mjeteve që ne përdorim çdo ditë dhe që na shërbejnë për punë, me informacionin e nevojshëm nuk do të kemi probleme pasi të azhurnojmë Mac-in tonë, por para së gjithash ajo që ju rekomandojmë është që të jeni të duruar për të lejuar kohë që zhvilluesit të azhurnojnë mjetet e tyre.

mak-kompjuterë

Kjo nuk do të thotë që ju po lini mënjanë azhurnimin macOS Sierra 10.12 që do të dalë sot, thjesht që zhvilluesve mund t'u duhet të përshtatin ose përsosin mjetet për sistemin e ri operativ dhe ato mund të mos funksionojnë aq mirë sa ne. Shpresojmë ose jemi mësuar me të. E vërteta është se në azhurnimet e mëparshme të rëndësishme OS X, disa përdorues e kanë gjetur veten në pozicionin që aplikacioni që ata përdorin për punë nuk funksionon për shkak të mungesës së një azhurnimi të vetë aplikacionit ose të disqeve të tij. Kjo e sjellë në punë mund të jetë problem dhe për këtë arsye është më mirë të presësh pak para se të lëshosh për të azhurnuar për të parë përgjigjen e zhvilluesve.

Në çdo rast, shumica e aplikacioneve dhe mjeteve të disponueshme për OS X El Captitan duhet të punojnë pa problem në macOS Sierra 10.12 pasi baza e sistemit operativ është e njëjtë, por gjithmonë "është më mirë të jesh i sigurt se të vjen keq" në disa raste dhe për këtë arsye prisni nëse mjetet tona janë plotësisht në përputhje me sistemin është shumë e rëndësishme në këto raste ku ne varemi nga aplikacionet për punë. Pasi gjithçka të kontrollohet, është më mirë të azhurnoni gjithmonë, kështu që vazhdoni përpara.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   FREDERIK dijo

  Me macOS-in e ri Sierra kam probleme me programin IMSERSO, më lejon të futem por nuk më lejon të bëj asgjë tjetër, është bllokuar, para azhurnimit ka funksionuar në mënyrë perfekte. Nuk e di çfarë të bëj.

  1.    Adriel Sanchez dijo

   E njëjta gjë më ndodh me Spek, një analizues i spektrit audio.
   Nëse gjeni një zgjidhje, unë do të isha mirënjohës nëse e ndani atë.