Të gjitha dyqanet e mollëve në Francë mbyllen për shkak të valës së tretë të COVID-19

Dyqan francez

Njëzet dyqanet që Apple ka në Francë janë mbyllur për shkak të valës së tretë të COVID-19 që është zgjeruar në vendin galik. Ata janë në një situatë kufitare me spitalet në prag të kolapsit. Lajm i keq, pa dyshim.

Dhe them një lajm të keq jo për kompaninë, e cila ka burime për të duruar mbylljen pa e prekur atë aspak, as për punonjësit e dyqaneve, pasi ata nuk do të vuajnë për shkak të punës së tyre, por për shkak të asaj që do të thotë kjo. Ne kemi jetuar me koronavirusin e lumtur për më shumë se një vit dhe nuk ka asnjë mënyrë për të fituar betejën. Ky është me të vërtetë një lajm i keq.

Në luftën e lumtur botërore në të cilën ne jemi të angazhuar kundër koronavirusit të lumtur, është shumë kurioze të shohim se si betejat fitohen dhe humbin në varësi të mënyrës se si vendet e ndryshme përballen me pandeminë. Disa muaj më parë, Evropë Ajo pa "e lehtësuar" sesi virusi mbahej nën kontroll me kufizimet që çdo vend bënte ndërsa në SH.B.A. pandemia po shkatërronte popullsinë, me Trumpin në krye.

Tani Evropa shikon me zili në Amerikën e Veriut, ku më shumë se 50% të popullsisë dhe me parashikime fantastike, ndërsa këtu jemi akoma në fazën fillestare të vaksinimit, me pikatore, dhe frikësimi nga një valë e tretë që tashmë po zgjerohet përmes Francës.

Francë Aktualisht është në gatishmëri të lartë për shkak të pandemisë, me disa rajone që kanë bllokime më të rrepta se të tjerët. Shumica e dyqaneve Apple të vendit kanë mbetur të mbyllura, ndërsa të tjerët si Apple Champs-Élysées, Apple Opéra, Apple Marché Saint-Germain dhe Apple Lille, do të qëndrojnë të hapura deri në sot E Shtunë, 3 Prill.

Padyshim, Apple nuk ka caktuar një datë të rihapjes. Gjithçka do të varet nga mënyra se si kalon kjo valë e tretë e COVID-19, e cila është përhapur nëpër tokat Galike. Në vend të kësaj, 270 dyqanet e Apple në Shtetet e Bashkuara mbeten e hapur, dhe duke parë me shpejtësinë brutale që e gjithë popullata po vaksinohet, është shumë e qartë se ata nuk do të mbyllen më. Ata do ta bëjnë atë vetëm në pushime, siç duhet të jetë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.