Apple TV do të ofrojë të paktën 64 GB hapësirë ​​ruajtëse dhe tvOS do të shtojë veçori të reja interesante

Hardueri i ri Apple TV i zbuluar në tvOS 13.4 beta

Në fillim të vitit të kaluar, prodhuesit kryesorë të Smart TV, njoftuan se integroi disa nga shërbimet e Apple të tilla si Airplay, hyrja në iTunes, pajtueshmëria HomeKit. Disa muaj më vonë, Apple njoftoi fillimin e Apple TV + për modelet më të fundit nga LG dhe Samsung.

Tani e tutje, një pyetje është ngritur në lidhje me të ardhmen e Apple TV në treg sot. Avantazhi kryesor që na ofron kjo pajisje, të tilla si AirPlay për të hyrë në shërbime të ndryshme video streaming, duke përfshirë Apple TV +, janë tashmë të disponueshme në shumicën e prodhuesve të TV të zgjuar.

Sidoqoftë, duket se Apple është ende duke punuar në një brez të ri, një gjeneratë të re për të cilën disa media kanë filluar të spekulojnë. karakteristika që mund të vijnë të dyja në Apple TV 6 si në versionin tjetër të tvOS.

Sipas kanalit YouTube iUpdate dhe The Verifier, Apple do të rrisë hapësirën e magazinimit, duke ofruar 64 GB modeli me hapësirën më të vogël të magazinimit, ndërsa modeli me hapësirën më të madhe, do të bëhej 128 GB.

Rritja e madhësisë së magazinimit do të motivohej për të lejuar përdoruesit shkarkoni më shumë tituj nga katalogu i lojërave që aktualisht është në dispozicion në Apple Arcade.

Çfarë ka të re në tvOS

Por gjëja më interesante, ne e gjejmë atë në lajmet që do të vijnë nga dora e versionit të ardhshëm të tvOS dhe ku ne gjejmë në modalitetin e fëmijëve, një funksion që do të ishte gjithashtu i disponueshëm nga gjenerata e 4-të Apple TV dhe do të lejojë pronarin krijoni një llogari të veçantë për fëmijët, dhe kështu të jenë në gjendje të kontrollojnë aplikacionet që ata mund të përdorin.

Përveç kësaj, gjithashtu do të përfshijë funksionin Koha e Përdorimit, një funksion që është tashmë i disponueshëm në iOS dhe që do të lejonte të kontrollonte kohën e përdorimit, si për të rriturit ashtu edhe për më të voglin e shtëpisë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.