NatGeo TV i disponueshëm në Apple TV

tv-kombëtar-gjeografik-mollë

Pak nga pak Apple po përmbush premtimin për përmirësimin e përmbajtjes për Apple TV të vogël dhe ne po e shohim atë me ardhjen e kanaleve të reja çdo muaj. Këtë herë varet nga Kanali National Geographic me tema të larmishme por të lidhura drejtpërdrejt me natyrën, kafshët, shkencën, etj., dhe Apple tashmë e ka atë në dispozicion për përdoruesit e saj.

Isshtë një kanal abonimi i vlefshëm televiziv kabllor ose satelitor për të pasur akses në të gjithë përmbajtjen që ata ofrojnë, por përdoruesit mund të shikojnë përmbajtje falas pa qenë e nevojshme të abonohen. Ashtu si me kanalet e tjera Apple TV, të gjitha episodet e reja do të jenë në dispozicion të shihet një ditë pas premierës në Apple TV.

 

mollë

Isshtë e vërtetë që Apple duhet të rrisë kanalet në dispozicion në Apple TV edhe pse tashmë ka një numër të mirë të tyre dhe ato po bëhen gjithnjë e më të mira dhe me tema të ndryshme, është gjithashtu e vërtetë që shumë nga përdoruesit që kanë Apple TV dhe jetojnë në Spanjë ose vendet ku kanalet e abonimit Ato nuk janë aq interesante sa do të dëshironte dikush Ne nuk marrim maksimumin nga pajisja, por për momentin kemi lajme dhe shohim që djemtë nga Cupertino vazhdojnë të punojnë dhe shtimi i përmbajtjes në dispozicion të Apple TV është një shenjë e mirë.

Tani po presim gjithashtu thashethemet për mundësinë që Apple të na tregojë një TV të ri Apple në fjalën kryesore të së hënës, kështu që na duket se Cook nuk na mashtroi kur tha se po përmirësonin përmbajtjen e set top box-it të tyre dhe ata donin që ai të jepte më shumë rëndësi sesa kishte. Po ashtu nëse Thashethemet rreth Homekit dhe Apple TV janë të vërteta, së shpejti kutia e zezë e vogël do të rritet dhe do të përdoret më shpesh nga të gjithë ne.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.