Apple TV + do të gjenerojë më shumë se 9.000 milion dollarë në 2025

Kanë mbetur më pak se një javë që shërbimi video streaming i Apple të fillojë të ndërmarrë hapat e tij të parë, një shërbim që aktualisht na ofron vetëm ne përmbajtje origjinale, kështu që katalogu i disponueshëm do të jetë më shumë se i kufizuar, si dhe çmimi i tij: 4,99 euro në muaj me një provë 7-ditore.

Përkundër faktit se disa analistë kanë pohuar se ata nuk e shikojnë në mënyrë të favorshme lëvizjen e Apple për të rregulluar një vit të Apple TV + për të gjithë ata përdorues që blejnë një iPhone, iPad, iPod touch, Apple TV ose Mac, pasi që përfaqëson një rënie në të ardhurat e pretenduara, të tjerët pretendojnë se Biznesi i transmetimit të videove të Apple do të shkojë normalisht në 2025.

Sipas analistit të Morgan Stanley, Katy Huberty, biznesi i shërbimeve të Apple do të rritet 20% vitin e ardhshëm. Huberty pretendon se vrulli gjithnjë në rritje për konsumin e transmetimit do të lejojë kompaninë me bazë në Cupertino gjeneroni pak më shumë se Apple TV + pak më shumë se 9.000 milion dollarë.

Siç thotë Huberty:

Me një çmim tërheqës prej 4,99 $ në muaj dhe shpërndarje të gjerë fillestare në bazën e instaluar të Apple përmes ofertës vjetore falas, ne vlerësojmë se Apple TV + mund të bëhet një biznes me 9.000 miliard dollarë me 136 milion $. Abonentë të paguar në VF25, duke supozuar vetëm 1 në 10 përdorues të Apple paguan për Shërbimin në VF25.

Gjithashtu, Morgen Stanley ngriti objektivin e çmimit të aksioneve të Apple nga 247 $ në 289 $, një rritje prej 17% mbështetur nga pritjet e saj të rritjes me Apple TV +, si dhe parashikimi që një numër i madh i përdoruesve do të rinovojnë iPhone-et e tyre në vitin e ardhshëm.

Në rrota ... katrore

Sipas burimeve të ndryshme, Apple ka investuar vitin e fundit në Apple TV + pak më shumë se 6.000 milion dollarë. Në 2025, nëse ata duan të ndjekin të njëjtën rrugë të krijimit të përmbajtjes origjinale, kjo shifër duhet të jetë shumë më e lartë, kështu që 9.000 miliardë dollarë që Morgan Stanley planifikon të gjenerojë ka të ngjarë të mos lejojë që kompania me bazë në Cupertino ta bëjë këtë shërbim fitimprurës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.