Tani disponohet rimorkio e parë për seritë Apple TV + Teheran

Tehran

Traileri i parë i njërit prej publikimeve të ardhshme që do të mbërrijë në formatin serial në shërbimin video streaming të Apple, Teheran, tani është në dispozicion në Apple TV + kanalin YouTube, një rimorkio që na kujton mjaft serialin HomelandJo vetëm për shkak të komplotit, por edhe për shkak të ambientit dhe aktorëve që janë pjesë e kastit.

Ky thriller izraelit (Apple i bleu të drejtat disa muaj më parë) përqendrohet një agjent i Mossad që punon fshehtë brenda Iranit, na ofron të gjithë elementët e tensionit që mund t'i imagjinojmë në një seri spiunazhi. Teherani do të mbërrijë në Apple TV + në 25 Shtator, tre muaj pas premierës së tij në Lindjen e Mesme.

Teherani luan aktoren Niv Sultan në rolin e Tamar Rabinyan, një agjent i Mossad që punon fshehtë në Iran. Tamar është një haker hebre që ka lindur në Iran por është rritur në Izrael, kështu që në këtë mision ajo kthehet në atdheun e saj për të kryer një mision sekret për të shuar mbrojtjen ajrore iraniane në mënyrë që Izraeli të bombardojë një impiant bërthamor.

Ashtu si Carrie Mathinson nga Homeland (rolin e luajtur nga Claire Danes), Tamar është një spiune vdekjeprurëse me aftësi të ndryshme. Tamar bie në dashuri me Faraz Kameli, një rol të luajtur nga aktori Shaun Toub, i ngarkuar me udhëheqjen e Gardës Revolucionare Iraniane në Teheran, aktor i cili ishte pjesë e kastit të Homeland.

Një tjetër nga fytyrat e njohura të këtij seriali që Ai ishte gjithashtu pjesë e kastit të Atdheut është Navid Negahban, i cili luajti rolin e udhëheqësit të Al-Kaidës Abu Nazir. Teherani u krijua nga Moshe Zonder, Dana Eden dhe Maor Kohn për një kanal televiziv izraelit, një serial që tërhoqi vëmendjen negative nga udhëheqësit iranianë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.