Versioni zyrtar i macOS Sierra 10.12.4 me Night Shift është tani në dispozicion

Javën e kaluar ne tashmë e kemi vërejtur atë dhe kjo ka qenë java në të cilën kemi parë fillimin zyrtar të sistemit operativ për Mac-të tanë, macOS Sierra 10.12.4 zyrtar për të gjithë përdoruesit. Në lidhje me këtë version të ri, zhvilluesit kanë qenë tashmë 7 beta dhe i fundit me vetëm 3 ditë diferencë midis tyre, mund të themi se pika kryesore është mënyra e Shiftit të Natës që trashëgohet nga iOS. Padyshim që përmirësimet në stabilitetin dhe sigurinë e sistemit janë zbatuar edhe në këtë version zyrtar të lëshuar sot nga Apple, por mund të themi pak më shumë për lajmet në versionin përfundimtar të macOS Sierra 10.12.4.

Megjithëse është një version i ri, ndryshimet janë të pakta, por shpresojmë që nuk ka gabime ose probleme deri në versionin e ri, dhe me gjithë beta-n e lëshuar më parë, nëse ka të meta, do të ishte mjaft e turpshme. Nga ana tjetër është e vërtetë që Versionet beta testohen nga shumë më pak njerëz sesa versionet përfundimtare dhe këto mund të prishen në disa kompjuterë, por në parim gjithçka duhet të jetë nën kontroll.

Ky botim pritej nga i gjithë komuniteti pas të gjitha versioneve beta, por askush nuk mund të konfirmojë se do të kemi një version përfundimtar deri në momentin e lansimit, i cili në këtë rast tashmë ka ndodhur. Prandaj, rekomandimi është që të azhurnoni Mac-in tuaj sa më shpejt të jetë e mundur dhe mund ta bëni direkt duke hyrë në skedën Updates në Mac App Store. Çdo lajm që gjejmë në këtë version që nuk është publikuar, ne do ta ndajmë me ju, por në parim nuk duket se ka ndryshime në beta.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Arturo Avila dijo

  Më ka dhënë një problem ... Dhe nuk mund të gjej një zgjidhje ... Unë nuk përdor Thunderbolt Ethernet Adapter. Më mbaroi interneti kabllor nga një ditë në tjetrën… vetëm Wifi

 2.   gazela dijo

  Nuk mund të shkarkoj asnjë skedar, më tregon se lidhja ime është prishur, ju lutem më ndihmoni që të punoj

 3.   i egër dijo

  Më jep një gabim me fotot ... dhe unë gjithashtu ndryshova gjuhën kur futja fjalëkalimin

 4.   PAULA ANDREA VALENCIA MORALES dijo

  Përshëndetje!! Unë do të doja të më ndihmoni, unë azhurnova sistemin operativ dhe kur lidhja ajrin tim Macbook 11a me një televizor inteligjent përmes një kablli projekton vetëm imazhin e desktopit, nuk e di se çfarë duhet të bëj për ta bërë atë të funksionojë si zakonisht bën

 5.   Carlitos Vasquez dijo

  Epo, unë kam një mini mini (fundi i vitit 2014) që me versionin 10.12.3 më dha një dështim të tmerrshëm të ekranit kur u ktheva nga gjumi, ishte si një ekran me pixelate në rozë, u deshën gati tre sekonda të zhdukej dhe ishte shumë i bezdisshëm tani që azhurnimi e zhduk atë problem.

 6.   Carlitos Vasquez dijo

  Epo, unë ju them, unë kam një mini mini (fundi i vitit 2014) dhe versioni i mëparshëm më dha një problem të tmerrshëm në ekran kur u largova nga gjumi, tani që e azhurnova nuk ndodh më.