Tetori pritet të jetë muaji i MacBook M1X

M1X

Për ca kohë ne kishim disa zëra se Apple ka të ngjarë të lançojë një MacBook në shtator. Por realiteti është se kjo nuk ka qenë kështu. U lançua më iPad Mini por jo MacBook të shumëpritur për të pasur M1X të shumëpritur. Sidoqoftë, shpresa është gjëja e fundit që humbet dhe ende pritet që ky MacBook i ri të zbresë në muajin tetor.

Bazuar në raportet më të fundit, thashethemet ose çfarëdo që ta quani, Apple pritet të lansojë modele të reja MacBook Pro të pajisura me çipin M1X dhe performancë të përmirësuar grafike. Gjithçka për një ngjarje në këtë muaj të tetorit që sapo kemi filluar. Thashethemet tregojnë se kompania amerikane po përgatit një ngjarja e dytë e veçantë për vjeshtën, pas prezantimit të tij të mëparshëm të "Kalimi i Kalifornisë". Ndërsa ka shumë produkte në listën e mundshme të lëshimit të Apple, një raport thekson se linja MacBook Pro do të marrë vëmendje të shtuar.

Në buletin"Power On" i Bloomberg Mark Gurman këmbëngul që Apple do të lançojë Mac me çipin M1X. Përditësimet e para do të jenë gati në një «Gama e re e MacBook Pro në muajin e ardhshëm. Ne gjithashtu do të kemi një mini mini të nivelit të lartë, por pa qenë në gjendje as t'i afrohemi datës. Sigurisht pa ndikuar në përditësimet që Apple duhet të lançojë në këtë muaj të tetorit.

Gurman beson se kalimi në M1X do të sigurojë një përvojë më të madhe të Apple Silicon «grafike intensive dhe profesionale e fokusuar » sesa çipi aktual M1. "Apple do të zhvillojë dy variacione, të dyja të cilat do të kenë një CPU 10-bërthamore të përbërë nga tetë bërthama me performancë të lartë dhe dy bërthama me efikasitet të lartë. Dallimi në versionet do të jetë në GPU, pasi me sa duket ka variante me 16 bërthama grafike dhe 32 bërthama. "


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.