Tim Cook planifikon të largohet nga Apple për t'u bashkuar me Jonathan Ive

Skena e Tim Cook

Njoftimi për të shkarkuar këtë vit 2019. Me sa duket ky informacion nuk duhet të kishte dalë në dritë deri në mes të shkurtit të vitit të ardhshëm. Por një reporter mori një kërkim në Tim Cook në partinë e Apple në prag të Krishtlindjeve për punonjësit dhe gazetarët në selinë e Apple.

Me sa duket, CEO i Apple, do të kishte qenë i sinqertë me këtë gazetar (ai është pjesë e një prej mediave më të rëndësishme në SHBA) dhe do të kishte rrëfyer se qëllimi i tij është të largohet nga Apple, për t'u bashkuar me radhët e Kompania e re e Jonathan Ive.

Tim Cook dëshiron të bëjë një kthesë në jetën dhe profesionin e tij

Më 24 dhjetor, Apple dha një festë për punonjësit e kompanisë në të cilën ishin ftuar edhe disa gazetarë. Midis tyre ishte një kolumnist prestigjioz për gazetën me tirazhin më të madh në Shtetet e Bashkuara.

Në një moment në mbrëmje, Tim Cook po fliste për sa i mungojnë Apple idetë e Ive. Çelësi që ka qenë në kompani vitet e fundit. Si shija dhe sensi i estetikës nuk ishin pasqyruar vetëm në dizenjot e disa pajisjeve, por edhe në kampusin Apple.

Në atë moment të saktë, gazetari i tha atij me një ton shaka se ajo gjithmonë mund të shkonte me të. Përgjigja e Tim Cook ftohtë ata që ishin përreth tij.

"Kam në plan të shkoj me Jony në mes të shkurtit të vitit të ardhshëm " Mund të gjeni më shumë të dhëna të numëruara nga vetë gazetarja kjo lidhje.

Kjo përgjigje nuk ishte në planet e CEO të Apple për ta lëshuar atë në atë mënyrë ose në atë kohë. Sidoqoftë ishte. Nuk ka kaluar shumë kohë derisa lajmi ka dalë dhe si rezultat aksionet e kompanisë kanë marrë një rënie spektakolare në Wall Street. Nga e cila me siguri do të rikuperohet, sepse thashethemet sugjerojnë që Tim do të japë një konferencë shtypi së shpejti për të zbutur thashethemet dhe për të lehtësuar dëmin e mundshëm të kompanisë.

Nuk dihet ende se çfarë roli do të luajë Tim Cook në kompaninë e Jonathan Ive, por me siguri do ta zbulojmë së shpejti dhe do të jemi të gatshëm të tregojmë për këtë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.