Tom Holland do të kthehet në Apple TV + me "Dhoma e mbushur me njerëz"

Tom Holland

Filmi Qershi Drejtuar nga vëllezërit Russo dhe luajtur nga Tom Holland, ai ka qenë një nga premiera që shumica e audiencave ka arritur shërbimin video streaming të Apple, së bashku me sezoni i dytë i Shërbëtorit. Por duket se nuk do të jetë bashkëpunimi i vetëm i Holland me Apple TV +.

Apple ka njoftuar një seri të re Dhoma e mbushur me njerëz, një seri që eksploron lufta kundër sëmundjes mendore. Sezoni i parë do të përbëhet nga 10 episode dhe do të frymëzohet nga biografia e Daniel Key Mendjet e Billy Miligan dhe botuar në 1981.

Mendja e Billy Milligan na kushton historia e Milligan, personi i parë i pafajshëm për një krim për shkak të vuajtjes nga çrregullimi i identitetit përçarës, i njohur më parë si çrregullimi i personalitetit.

Pas skenarit dhe produksionit ekzekutiv është Akiva Goldsman, Fitues i Oskarit nga Akademia e Hollywood-it për filmin Një mendje e mahnitshme. Akiva njihet gjithashtu në industrinë e filmit për të qenë një bashkë-krijues i serialit Paramount. Star Trek: Picard, Star Trek: Worlds New Strange y Thekë,

Gjithashtu ekzekutiv të prodhuar nga seriali janë Alexandra Milchan nga EMJAG Productions, Arnon Milchan, Yariv Milcha dhe Michael Schaefer i New Regency. Apple Studios dhe New Regency janë bashkë-prodhuesit e kësaj serie për momentin Asnjë datë e lëshimit nuk është njoftuar.

Për edicionin e çmimeve Oscar nga Akademia e Hollywood-it këtë vit, Apple ka arritur dy nominime për zagar y Ujku, për filmin më të mirë të animuar.

tjetër 25 prill do të mbahet edicioni i 93-të i Academy Awards. Ne do të jemi të vëmendshëm ndaj kësaj ngjarje për të kontrolluar nëse Apple TV + fiton statujën e saj të parë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.