Tur me guidë në selinë e Apple në ankand

ankand-mollë

Kohë pas kohe ne shohim ankande për drekë me drejtues nga Apple dhe kompani të tjera që bashkohen. iniciativa me Charitybuzz, por këtë herë nuk ka të bëjë me ngrënien me një pozicion të lartë apo edhe me një të vetin CEO i AppleKy është një ankand për të marrë një turne udhërrëfyes në selinë e Apple në Cupertino.

Udhëtimi ka një çmimi i vlerësuar prej rreth 50.000 $ dhe gjithçka që tejkalon atë shifër do të jetë e mirëseardhur. Apple nuk fiton asgjë me të (si në rastet e mëparshme) dhe fituesi me fat i ankandit do të jetë në gjendje të hyjë me një shok dhe madje edhe në rastin e të qenit një familje me fëmijë, ata gjithashtu do të kenë mundësi të hyjnë për aq kohë sa pasi nuk i kalojnë tre të mitur.

Për këtë ankand të ri të Bamirësi në të cilën tashmë ata kanë mbledhur 8.500 dollarë dhe kjo mbaron për 13 ditë, të gjitha paratë do të shkojnë për të  Hapat Giant Qendra Terapeutike e Kuajve, një qendër në të cilën të gjitha llojet e terapive kryhen me kuaj dhe njerëz me një lloj aftësie të kufizuar.

Do të ishte mirë që një tifoz i Apple të jetë në gjendje të shohë brendësinë ose një pjesë të brendshme të zyrave të Apple i shoqëruar nga nënkryetari i arsimit, John Couch, por kjo kërkon fitimin e ofertës dhe padyshim të kesh para të mjaftueshme. Nga ana tjetër, komentoni se na pëlqen kjo lloj iniciative në të cilën kompani kaq të mëdha ndihmojnë njerëzit që me të vërtetë kanë nevojë për të.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.