Uljet e Apple për të Premten e Zezë u jepen përdoruesve në formën e Kartave Dhuratë

KARTELA DHURATA Dyqanet online të Apple në vende si Australi y NZ tashmë kanë filluar me zbritjet e planifikuara për ngjarjen e Zi e premte, e cila pak nga pak sipas Tokës "vazhdon të kthehet" do të fillojë në vendet e tjera.

Siç u përfol, Apple po ofron paratë e zbritjes në formën e Karta Dhuratë në vend të zbritjeve direkte në shumicën e produkteve.

Epo, po, këto janë thashetheme që në fund të fundit janë bërë realitet. Apple do t'u japë blerësve para nga zbritjet për Black Friday en Kartat e dhuratave dhe jo zbritje direkte, duke i mbajtur të gjitha paratë "në shtëpi". Ndërsa shumë klientë preferojnë paratë nga zbritjet e kartave dhuratë, të tjerët preferojnë zbritje direkte në çmimin e produktit. Sidoqoftë, siç mund ta shohim në listën e mëposhtme të çmimeve, këtë vit kur ato rimbursohen në formën e parave në Kartat e Dhuratës, zbritjet janë më të mëdha sesa kur ishin bërë në vitet e tjera në zbritje direkte.

KARTELAT E DHURATAVE KRISHTIN Molla

Në këtë rast, në dyqanin online Australian, zbritjet që janë në dispozicion janë për blerjen e produkteve të mëposhtme, gjithashtu duke marrë parasysh që këto çmime janë për Australinë:

- Ajri i iPad: 75 dollarë në një kartë dhuratë.

- iPad mini: Një kartë dhuratë 50 dollarë në modelet jo Retina, asnjë kartë dhuratë në modelet Retina.

- iPad 2: 50 dollarë në një kartë dhuratë.

- iPod Touch: 50 dollarë në një kartë dhuratë.

- iPod Nano: 25 dollarë në një kartë dhuratë.

- MacBook Air: Një kartë dhuratë $ 150.

- MacBook Pro: Një kartë dhuratë prej 150 dollarësh për dy modelet Retina Retina.

- iMac: Një kartë dhuratë $ 150.

- Apple TV: 25 dollarë në një kartë dhuratë.

- Kapsula AirPort Extreme dhe Time: 50 dollarë në një kartë dhuratë.

- Aksesorë të ndryshëm: Shumat e kartave të dhuratave ndryshojnë.

Shumat për kartat e dhuratave në SH.B.A. dhe vendet e tjera pritet të jenë të ngjashme dhe në të njëjtat produkte. Sidoqoftë, gjithashtu flitet që disa shitës me pakicë si MacMall mund të ofrojnë ulje më të mira sesa vetë Apple për të tërhequr klientë. Pas disa orësh do të shohim se nga përbëjnë ato që aplikohen në Spanjë.

Më shumë informacion - Ngjarja e së Premtes së Zezë të Apple konfirmohet si çdo vit

Burimi - MacRumors


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.