Unë dërgoj AirTags, macOS Big Sur 11.3 zyrtarisht dhe shumë më tepër. Më e mira e javës jam nga Mac

Unë jam nga mac

Padyshim që kjo ka qenë një javë e rëndësishme për përdoruesit e Apple dhe për vetë Apple, ardhja e AirTags, fillimi i rezervimeve të iPad Pro, iMac 24 inç dhe Apple TV 4K kanë qenë padyshim lajmet më të spikatur të kësaj jave.

Ai shikues që kemi pasur shumë lajme të tjera në internet por kryesisht përdoruesit ishin përqendruar 100 × 100 me ardhjen e produkteve të tyre dhe rezervimin e mundshëm të të tjerëve. Ne gjithashtu kemi pasur Rezultatet financiare të Apple me rekord të fitimeve historike dhe më shumë, ne ndajmë me ju disa nga këto lajme më poshtë.

Etiketat Ajrore. Padyshim pajisja për të cilën më keni thënë këtë javë në komunitetin Apple, tek unë jam nga Mac dhe në të gjitha mediat e specializuara. Këtë javë kompania Cupertino filloi dërgesat e AirTags për përdoruesit e parë që blenë në kohën e rezervimit dhe ata që nuk e panë se si dërgesat vazhdojnë të grumbullojnë vonesa. Në disa dyqane Apple ka stok, por për çështjen e transportit është e komplikuar.

Apple AirTag paraqiti

Sjell lajmet e jashtëzakonshme të kësaj jave kanë qenë versionet zyrtare të sistemeve të ndryshme operative për të gjithë përdoruesit e lëshuar nga Apple. Në këtë kuptim të versioni MacOS Bic Sur 11.3 përfundimtar shton një sërë përmirësimesh interesante por mbi të gjitha korrigjon një të metë të rëndësishme të sigurisë kështu që Ne ju rekomandojmë të azhurnoni sa më shpejt të jetë e mundur.

Në Apple ato nuk janë aspak dhe ndërsa shumë prej nesh mendojnë se M1 do të qëndronte me ne të paktën gjatë këtij viti, firma Cupertino do të kishte filluar prodhimin e M2 të ri Menjëherë Gjithashtu sipas thashethemeve duket se deri në fund të këtij viti mund të kemi procesorin e ri tashmë në disa Mac, ne do të shohim se çfarë do të ndodhë.

iMac 24

Më në fund duam të ndajmë me të gjithë ne shifrat rekord marrë nga kompania Cupertino në këtë tremujor të fundit fiskal. Duket se Apple është ende e mbushur me këtë koha dhe në këto shifra Mac-et e reja kanë shumë të bëjnë me të.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.