Unë tashmë jam azhurnuar në macOS Sierra nga e para, a mund të instaloj një kopje rezervë të Time Machine?

aplikim-gabim

Kjo është një tjetër nga ato pyetje që ne tentojmë t'u përgjigjemi mjaft shpesh pasi të lëshohet një version i ri i sistemit operativ të Apple dhe përgjigja për të është zakonisht mjaft e thjeshtë. E vërteta është që ndonjëherë unë personalisht kam instaluar një sistem operativ Apple nga e para dhe pastaj kam ngarkuar rezervimin që përdoruesi kishte bërë në mënyrë që të mos duhet të fuste gjithçka manualisht dhe kështu me radhë, por është e këshillueshme pasi që ne kemi kryer një instalim të pastër në Mac është ajo gjithçka që instalojmë është nga e para dhe manualisht në mënyrë që të mos zvarriten dështimet e rezervimit të mëparshëm.

Dhe a është arsyeja kryesore për të kryer një instalim të pastër është lënia e sistemit sikur Mac-u ynë të kishte dalë nga e njëjta kuti Me të cilin Apple na e dha dhe pak nga pak ne kemi shtuar programe dhe aplikacione që janë të nevojshme për ne në baza ditore dhe më shumë.

siri-mac

Kjo është arsyeja pse rekomandimi në këtë pyetje është që ne të transferojmë direkt vetëm të dhënat iCloud të kontakteve dhe kopjet rezervë të atyre dokumenteve që nuk ndikojnë drejtpërdrejt në funksionimin e Mac, kështu që është e rëndësishme të lini mënjanë rezervimin dhe veçanërisht duke marrë parasysh që në këtë pikë instalimi në përgjithësi ka qenë i suksesshëm.

Nga ana tjetër, dhe siç e thashë në fillim të këtij artikulli, nëse instalojmë rezervimin e bërë para instalimit të pastër, asgjë nuk ndodh dhe mund të bëhet pa probleme, por ne do të tërheqim gabimet dhe mbeturinat e mundshme që kemi që nga herën e fundit që kemi kryer një instalim të pastër dhe kjo nuk është ajo që ne po kërkojmë me këtë lloj azhurnimi nga e para, Ne po kërkojmë të fillojmë me një Mac të ri dhe kushtimi i pak kohë për të kryer detyrën është pafundësisht më i mirë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Adolfo Carrasco dijo

    botoni një udhëzues se si të instaloni macOS sierra nga e para, por nëse USB. ju lutem Unë e dua faqen tuaj te internetit !!!!