Universiteti Verilindor i Misisipit Shkolla e Dalluar e Apple

Universiteti Verilindor i Misisipit i akorduar nga Apple

Universiteti i Verilindjes së Misisipit ka marrë nga Apple çmimi si shkollë e dalluar nga kompania.

Apple, siç e dini, nuk janë vetëm pajisje dhe teknologji. Kohë më parë për ndryshimin e klimës,ndihma në hulumtimin e AIDS-it y gjithashtu në zbatimin për të përmirësuar arsimin në shkolla dhe universitete.

Çmimi Apple për Universitetin Verilindor të Misisipit për Inovacione me Pajisjet e Apple.

Verilindja bëhet universiteti i parë shtetëror Misisipi që mori këtë çmim, të cilat kanë vetëm 8 universitete në të gjithë botën.

Çmimi jepet kur një institucion përdor pajisjet Apple për arsimim dhe kjo i lejon studentët dhe vetë Universitetin ose shkollën të përmirësohen në aspekte të ndryshme.

Kur Verilindja përfshiu iPad-in si sistemin e vetëm arsimor në Universitet kurseu gjithsej 6 milion dollarë për libra dhe studentët u përmirësuan në notat e tyre.

Për këtë arsye Dr. Jon Landis, Ekzekutivi kombëtar i zhvillimit të Apple, deklaroi:

«Ky çmim është zhvilluar mjaft kohë më parë për të njohin shkollat ​​që përmbushin vizionin e tyre dhe kalojnë në përdorimin e teknologjive të Apple. "

Në mënyrë që të merrni këtë çmim, institucioni arsimor duhet të përmbushë minimumin per dy vjet:

  • Studentët duhet të përdorë një iPad ose Mac si pajisje mësimore fillore dhe mësuesi si pajisje primare mësimore.
  • Plani i studimit duhet të ketë aplikacione për mollë aplikacione arsimore të integruara dhe të palëve të treta nga App Store.
  • 75% e mësuesve duhet të njihen si mësues të Apple çertifikatat.
  • Studentët duhet të kishin parë a përmirësim për shkak të kurrikulës dhe teknologjisë së Apple përfshirë.

pastaj, shkolla mund të kontaktojë Apple për vlerësimin e çmimeve. Përdorimi i vazhdueshëm i çmimit duhet të rivlerësohet gjatë periudhës tre-vjeçare.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.