Një video e re për "Behind the Mac" të Apple tregon James Blake duke punuar në shtëpi

James Blake

Apple sapo lëshoi ​​një video të re nga koleksioni i saj «Pas Mac« Isshtë shumë aktuale, pasi tregon James Blake që punon nga shtëpia, dhe jo nga një studio muzikore. Ashtu si shumë miliona njerëz që kanë qenë ose janë duke punuar nga shtëpitë tona për shkak të pandemisë së lumtur COVID-19.

Mesazhi i videos duket shumë i qartë: pëlqen mjaft një njeri i famshëm i muzikës elektronike James Blake ju mund të punoni për krijimet tuaja nga shtëpia falë MacBook Pro tuaj. Pa dyshim, publicitet i mirë.

Apple ka publikuar një video të re të koleksionit "Behind the Mac" ku zakonisht shfaqet krijues të mëdhenj duke punuar në Mac-et e tyre. Disa muaj më parë ai na tregoi se si "Lisi" Felder ai punoi në studion e tij duke redaktuar këngë të reja në Mac-et e tij.

Nga ana tjetër, e sotmja, na tregon James Blake duke punuar Logic Pro X me MacBook Pro nga shtëpia juaj. Fakti që ai është në shtëpi dhe jo në një studim është një mesazh i qartë nga kompania për të gjithë ata që punojnë nga shtëpia për shkak të izolimit për shkak të koronavirusit.

El mesazh Apple është e qartë: "ne kurrë nuk duhet të ndalojmë së bërëi", dhe kjo është pikërisht ajo që tregon video. Nuk ka asnjë referencë për bllokimin, por fakti që Blake po punon në shtëpi i thotë të gjitha.

E gjithë videoja është më pak se 40 sekonda e gjatë, por gjithsesi arrin ta marrë kuptimin në mënyrën tipike të Apple. Shkurtimisht tregon se çfarë mund të bëhet me një MacBook Pro, Logic Pro X, dhe disa talentë.

Videoja promovuese e Apple i përket koleksionit të pantallonave të shkurtra "Behind the Mac". Publikimi i tij i fundit është tashmë kemi komentuar në muajin Mars të këtij viti, duke festuar Dita Ndërkombëtare e Gruas.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.