Lirimi i kandidatit WachOS 8 gati për zhvilluesit

Apple sot lansoi serinë e re të Apple Watch 7. Megjithatë, ne nuk e dimë kur do të jemi në gjendje ta blejmë atë sepse Apple ka përmendur vetëm se do të jetë në dispozicion në vjeshtë. Por tani për tani ajo që ne dimë është se zhvilluesit tashmë mund ta instalojnë atë versioni kandidat i watchOS 8.

Një javë pasi Apple lëshoi ​​versionin e tetë beta të watchOS 8, kompania amerikane lëshoi ​​versionin kandidat. Për të instaluar watchOS 8, zhvilluesit do të duhet të shkarkojnë profilin e konfigurimit nga Qendra e Zhvilluesve të Apple. Pasi të jetë instaluar, watchOS 8 mund të shkarkohet përmes aplikacionit të dedikuar Apple Watch në iPhone duke shkuar te General> Update Software.

Duhet të dini se për të përditësuar softuerin e ri, një Apple Watch duhet të ketë një jetëgjatësi baterie prej 50 përqind, duhet të vendoset në ngarkuesin dhe duhet të jetë brenda rrezes së iPhone.

Në këtë watchOS 8, ka përmirësime në Wallet që na lejojnë të kemi çelësat për të zhbllokuar dyert e hoteleve, makinave dhe shtëpive, plus Apple do të lejojë përdoruesit amerikanë të shtojnë ID -të e tyre në Wallet më vonë këtë vit.

Ka një faqe e re e orës dhe aplikacioni Photos është përditësuar me mbështetje për Memories dhe Fotot e Paraqitura. Aplikacioni i ri Find është shtuar dhe ka gjithashtu përditësime të reja për Muzikën, Motin, Kohëmatësit dhe më shumë, së bashku me një aplikacion të ri Kontaktesh.

Nga rruga, nuk rekomandohet instalimi i këtyre versioneve në pajisjet kryesore sepse megjithëse janë sisteme operative shumë të qëndrueshme, veçanërisht ky version, ato janë akoma softuer testues. Prandaj, mund të përmbajë defekte dhe ta bëjë pajisjen të papërdorshme.

Gjithashtu siç keni lexuar në këtë postim, është në dispozicion vetëm për zhvilluesit ata janë ata që "zyrtarisht" testojnë dhe vlerësojnë pajisjet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)