Wallpapers më të mirë blu për Mac

letër-muri blu

Pasi ju solli në këtë hapësirë, më e mira Wallpapers për mac dhe me e mira sfondet e maleve y plazh, më duhet të të afrohem sfondet më të mira për Mac blu. Kjo ngjyrë, gjatësia e valës së së cilës shkon nga 460 në 482 nm, vlerësohet shumë nga shumë për fuqitë e saj shëruese, aftësinë për të qetësuar njerëzit dhe mbi të gjitha sepse është një ngjyrë shumë neutrale që pëlqehet pothuajse të gjithëve. Blu është ngjyra e ujit, e qiellit dhe ne e perceptojmë atë si diçka natyrale. Prandaj kjo ngjyrë si letër muri është më e mira që mund të vendosni.

Në këtë hyrje të re në të cilën shpresoj t'ju sjell sfondet më të mira blu, duke filluar me një që nuk mund të humbasë. Deti.Në këtë rast kam zgjedhur ujin e qetë me lëng esencial që gjendet në përpjesëtim më të madh në tokë. Nga rruga, një sekret, zakonisht besohet se deti është blu sepse është një pasqyrim i qiellit, megjithatë anëtarët e Administratës Kombëtare të Oqeanit dhe Atmosferës (NOAA) të Shteteve të Bashkuara kanë vërtetuar se kjo ide është e gabuar. Sipas ekspertëve, oqeani është blu sepse reflekton rrezet e diellit. Në fakt, deti është diçka aq spektakolare sa pak njerëz që njoh nuk thonë se është diçka e mrekullueshme dhe shqetësuese në të njëjtën kohë.

Më duhet të pranoj se më pëlqen të shoh ujërat e tij, po, për sa kohë që janë brenda të qetë dhe gjatë ditës. Natën më tremb shumë dhe kur uji është i rrëmbyeshëm ose kur ka shumë dallgë, më jep shumë respekt. Edhe pse e di që është Graali i Shenjtë i shumë njerëzve që kërkojnë dallgët për të mund të shfletojnë, unë preferoj të qëndroj në rërë duke parë se si e bëjnë të tjerët.

Letër-muri deti me valë

Tani, ngjyra e detit mund të mos jetë blu sepse ngjyra e qiellit nuk reflektohet, sepse qielli është blu. Epo jo gjithmonë, sigurisht. Kemi perëndimet e diellit, lindjet e diellit, edhe ato muzgje që janë si zjarri dhe e lyejnë qiellin të kuq. Por sigurisht nëse themi të mendojmë për diçka që është blu, menjëherë shkojmë në parajsë Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme në këtë postim që merret me sfondet më të mira blu për Mac, të mos harrojmë qiellin. Këtu janë disa imazhe që jam i sigurt se do t'ju pëlqejnë.

sfond qielli

sfond qielli blu

sfond qielli blu

Le të vazhdojmë të lundrojmë nëpër ngjyrën blu, se jo gjithçka është uji dhe qielli. Ne gjejmë ngjyra në një nga orët e ditës që vlerësohet nga shumë fotografë. Quhet ora blu, Njihet gjithashtu si ora magjike dhe tani do ta dini pse. Sipas përkufizimit është koha para lindjes së diellit dhe para perëndimit të diellit. Drita në këtë rast është e butë, e përhapur, magjike. E bën gjithçka që shihni të duket e qetë. Në sfondet e mëposhtme, do të shihni pse është magjike. Çdo gjë merr një formë tjetër dhe ato ngjyra natyrshëm japin magji.

sfond blu

sfond malet orë blu

sfond blu boreal

Ngjyrat janë shumë të rëndësishme. Siç thashë më parë, bluja i ngjan qetësisë. Ngjyrat kanë aftësinë të ngjallin disponime të ndryshme, të gjenerojnë emocione. Blu është një ngjyrë që lidhet me natyrën. Kur shohim qiej si të mëparshmit, shohim që dita është e kthjellët dhe e qetë. Kjo na bën të ndihemi mirë. Por siç e kemi parë në imazhet e orës blu, mund ta lidhim atë edhe me vende të ftohta dhe madje të akullta. Nëse mendojmë me kujdes, nuancat e blusë përzihen në peizazhe me borë dhe akull. Por kjo është gjithashtu shumë e popullarizuar me shumicën e njerëzve të vdekshëm.

Por bluja nuk është e vetme në natyrë. Blunë e shohim në shumë vende dhe është një ngjyrë që kombinohet me shumë të tjera. Është një ngjyrë shumë e dobishme. Në fakt, ka sfonde shumë të mira që përdorin ngjyrën blu imazhe që quhen konceptuale. Ato që duket se nuk thonë asgjë ose nuk kanë kuptim, por që ju kapin sapo i shihni dhe që nuk jeni në gjendje të ndaloni së shikuari. Ju jeni të dobishëm si sfonde për Mac-ët tanë. Këtu janë disa që shpresoj t'ju pëlqejnë.

sfond konceptual blu

Sfondi konceptual blu 2

Sfondi konceptual blu 3

Mund të gjejmë edhe imazhe të peizazhe që kanë protagoniste blunë. Është e vërtetë që nëse nuk përdorim vetëm qiellin, detin apo orën blu, opsionet duken të pakta, por ka. Ne do të japim disa shembuj dhe jam i sigurt se disa prej tyre do të bëhen të zgjedhur për të paktën gjatë shoqërimit tuaj në detyrat tuaja me kompjuter.

ndërtesat e peizazhit blu

hapësirë ​​blu

Mund të zgjedhim edhe ato imazhe që, edhe pse e dimë se nuk janë aspak reale, mund t'i përfshijmë sepse në fund të fundit bëhet fjalë për t'i dhënë pak ngjyrë ekraneve të kompjuterit tonë. Një letër-muri që na gëzon sytë kur e ndezim. Kjo është arsyeja pse unë do të shtoj edhe disa prej tyre Unë personalisht i dua ata Dhe jam i sigurt që do t'ju bëjnë të lumtur gjithashtu.

sfond blu rozë

ujku blu

Nga rruga, ka shumë sfonde me ngjyra blu që janë krejtësisht abstrakte dhe kjo do të ishte e dobishme për ata njerëz që duan minimalizëm në Mac-in e tyre.Një letër-muri me ngjyrën blu, por jo "shqetësuese". E përdor këtë fjalë sepse njoh shumë njerëz që duan që fondi i tyre të jetë sa më i paqëndrueshëm që të mund të fokusohen në atë që konsiderohet shumë e rëndësishme. Mbani parasysh se në këtë, është si shijet dhe siç thonë ata, për shijet ngjyrat. Por në këtë rast fokusohemi tek bluja.

fundi aseptik

sfond blu aseptik

Siç kemi thënë, bluja është qetësi dhe qetësi. Por unë mund t'ju siguroj këtë është gjithashtu ngjyra e humorit, të paktën për sa i përket kompjuterëve. Tani do ta kuptoni pse po ju them. Mbani parasysh se më duket një nga gabimet më të mëdha të zgjedhura nga kompania Microsoft. Shprehja ekran blu është përdorur edhe në detyrat e përditshme të jetës sonë. Duke marrë parasysh që do të thotë se diçka e tmerrshme ka ndodhur dhe është pararojë e diçkaje që i vjen fundi. Si zgjidhet ngjyra blu për të paralajmëruar diçka të keqe? Gjithsesi, është Windows hehehehe.

Ekran I kalter

 

 

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)