Wallpapers-et më të mira të plazhit për Mac

krye plazh

Disa ditë më parë ne lançuam një hyrje me 50 prejardhjet më të mira për Mac. Mes tyre kishte edhe disa plazhe, por më ka mbetur dëshira për të veshur më shumë dhe sidomos tani me të ftohtin që po bën. Nuk është se nuk më pëlqen i ftohti, mirëpo nuk më pëlqen vërtet. Ajo që më pëlqen është bora dhe peizazhet e vjeshtës. Megjithatë, më ndodh që kur jemi në këtë stinë të vitit, më kujtohet shumë plazhi, deti, rëra dhe ditët e gjata. Por kur jam në verë më kujtohen malet, ftohja dhe netët kur fle mirë. Sido që të jetë, unë do t'ju lë disa sfonde me të temë plazhi në mënyrë që të mund të mendoni për destinacionin tuaj për verën e ardhshme.

Hamakët në plazh

Le të fillojmë fuqishëm. Do të ëndërrojmë një plazh parajsor ku do të shohim vetëm një det me ujëra të kristalta, palma të vendosura në mënyrë strategjike nga të cilat varen nja dy hamak. Njëra për ju dhe tjetra ... për këdo që zgjidhni. Ju shtriheni mbi to dhe jam plotësisht i sigurt se pothuajse çdo problem duhet të largohet vetë. Nuk e di nëse e ka bërë ndonjëherë, por ajo ndjenjë qetësie, duke dëgjuar vetëm zhurmën e detit, është e paçmuar. Një kandidat i mirë për destinacion për verën e 2022.

Sfondi i Mac-it të thyerjes së plazhit

Perëndimi i diellit buzë detit

Ok, ky imazh është i sigurt se do të vendoset për të dhënë zili maksimale. Por pikërisht për këtë bëhet fjalë, duke zgjedhur imazhe që kur i sheh të çojnë në një vend tjetër dhe ndihesh sikur je vërtet aty. Se kur ndizni Mac-in dhe shihni këtë sfond, mos hyr nuk dëshiron asgjë më shumë se të kënaqesh me atë që bën. Një ëndërr, një qëllim mund të jetë të jesh i shtrirë në atë rërë në perëndimin e diellit duke parë detin. Duket si një liman i shkretë që keni arritur duke vozitur. Kënaquni, sepse perëndimet e diellit priren të jenë jetëshkurtër, e mira është që lindja e diellit vjen më vonë.

Sfondi Mac me varkë plazhi

Deti

Nëse ajo që ju pëlqen më shumë në plazh është deti, ky imazh funksionon shumë mirë. përfaqëson gjërat thelbësore të plazhit. Ujë i pastër kristal ku mund të laheni kur është më vapë. Nuk e di për ju, por sa për mua, normalisht kur bëj banjë nuk prirem të largohem shumë nga bregu. Deti i hapur më jep shumë respekt. Preferoj të shkoj në barkë nga më parë. Sigurisht me ujin si në këtë imazh, qetësi.

plazhi i shkretëtirës mac

Deti si mëndafshi

Kjo letër-muri është një nga të preferuarat e mia. Më pëlqen fotografia dhe një nga imazhet që më pëlqen të bëj më shumë është ajo me ekspozim të gjatë. Dmth lëreni qepenin hapur për një kohë të gjatë dhe kështu lëvizja bëhet më e dukshme. Kur ia bën ujin, të bëhet sikur po shikon mëndafsh. Kur e bëni atë në qiell, retë zgjaten, duken sikur po shtrihen. Nëse i bashkoni të dyja gjërat, mbetet diçka e mahnitshme. Nëse shtoni një perëndim të diellit, e keni këtë letër-muri ëndërrimtare.

Ekspozita Laraga Mac Playa Fund

Theksimi i rërës

Nëse në sfond gjithçka duket e qetë dhe e qetë në të kaluarën, në sfond është e kundërta. Doja t'i bashkoja për të parë ndryshimin midis njërës dhe tjetrës. Kështu që ju mund të shihni se sa thjesht duke ndryshuar parametrat e kamerës mund të maskoni butësinë ose vrazhdësinë. Në këtë sfond, ju dëshironi të nënvizoni diellin dhe ngjyrën portokalli të qiellit në perëndim të diellit. Por dheu dhe shkëmbinjtë duken sikur janë nga Marsi. Një peizazh jashtëtokësor, por që tërheq shumë vëmendjen. Shumë mirë për Mac.

Sfondi portokalli i plazhit Mac

Le të kthehemi në parajsë

Pasi pamë një peizazh thuajse të thatë edhe pse shohim edhe detin, vendos një që do t'ju kthejë në revery. Një vend ku të gjithë duam të jemi tani, pothuajse me siguri. Ajo ngjyrë e ujërave, ajo rërë e imët dhe ato palma që tregojnë vende me hije, është perfekte për të kaluar orë të tëra duke mos bërë asgjë. Kështu më thotë kjo foto. Sugjeron kohë të lirë, relaksim, pa stres nga puna apo COVID. Duket se jemi në një botë paralele ku problemet nuk ekzistojnë. Është diçka që ndonjëherë nevojitet.

Plazh me palma me sfond Mac

Një sfond për qetësi

Nuk e di nëse ky imazh duhet të përdoret si sfond për Mac apo të vendoset në komodinën e dhomës sime të gjumit. Është ta shohësh dhe të ndihesh i qetë nga të gjitha anët. Mund ta vendos në komodinë, por edhe në tavolinë në zyrën time. Pra, kur ndonjë element i jashtëm apo i brendshëm më shkakton stres apo nervozizëm, me siguri duke e parë këtë imazh me ato ujërat transparente, do të më relaksojnë.

Sfondi i qetë me valë Mac

Në rast se e mëparshmja nuk ju duket mjaft e mirë për t'u çlodhur, po ju lë këtë më poshtë. Një pamje tjetër e ngjashme. Ujë i pastër dhe i qetë, pak rërë. Por mbi të gjitha retë e bardha në fund. Ata janë protagonistët. Retë si pambuk. Butësi, qetësi dhe relaksim. Një imazh që me siguri do të provoni ta shihni se si duket në Mac. Unë tashmë ju them paraprakisht, se duket shume mire.

Plazh me sfond Mac të valëzuar

Vendet e fshehura të plazheve

Unë gjithashtu e kam testuar këtë sfond në Mac. Në fakt i kam testuar të gjitha përpara se t'i vendos këtu. Kam provuar shumë të tjera, por i hodha sepse nuk rrinin mirë, ose mbulonin ikona ose në disa vende në ekran ishin ngatërruar me skedarë. Gjithsesi, kjo që po ju sjell tani, mund t'ju them se është nga më të mirat. Ka gjithçka për të na kujtuar se plazhet nuk janë vetëm pushim dhe qetësi. Ne gjithashtu kemi mundësi për aventura. Për zbuloni vendet e fshehura që pakkush i di, edhe pse më vonë ato bëhen masive, por është diçka e natyrshme për specien tonë. Dielli, shpella, uji dhe rëra ... Çfarë do të na presë brenda?

Sfondi i Sunset Beach Mac

Netët përballë detit

Në disa vende bregdetare mund të gjejmë vende të tilla. Plazh, perendime ëndërrimtare dhe një restorant i mirë. Nëse mbi këtë vendi është në mes të ujit, me pamje të mahnitshme sepse në krye keni pasur një ditë tipike me re, por nuk është plotësisht e mbuluar, me siguri. asgjë nuk mund të shkojë keq. Mjafton të shijoni pamjet, ushqimin dhe veçanërisht shoqërinë.

Sfondi i Sunset Beach Mac

Disa sfonde plazhi për Mac-in tuaj

Këtu janë disa sfonde të tjera që janë të së njëjtës temë. Plazhi dhe cilat janë ato variacionet e sa më sipër. Shpresoj që midis të gjithëve të ketë një që ju pëlqen.

Plazhi Sun Mac Sfondi Plazhi Foindo Mac

Sfondi Mac i shkëmbinjve të plazhit

Plazh me hamak me sfond Mac


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.