Wallpapers-et më të mira malore për Mac

MacOS Mojave është akoma i disponueshëm për shkarkim nga Apple

Ky imazh do t'ju tingëllojë i njohur. Ky është sfondi që Apple zgjodhi për versionin e macOS Mojave. Është një paraqitje e mirë e asaj që na pret në këtë artikull ku mund të gjeni shumë Wallpapers të mira malesh. Ndërsa është e vërtetë që ky imazh i përket shkretëtirës Mojave dhe se ato janë duna, nuk do të më thoni se nuk mund të jetë krejtësisht përfaqësuese, pasi më kujton një mal. Shpresoj që t'ju pëlqejë shumë përmbajtja dhe mbani mend se nëse jeni duke kërkuar për një sfond të mirë, gjithmonë keni disa artikuj të mëparshëm ku mund të gjeni 50 prejardhjet më të mira ose ik në disa nga këto plazhe. 

Mund të fillojmë me disa nga fondet që Apple është përdorur për sistemet e tyre operative. Disa prej tyre kanë protagonistë malet. Më pas ju lëmë atë që është përdorur për macOS El Capitan. Siç mund ta shihni në një sfond ku, megjithëse protagonist nuk janë ekskluzivisht malet, ne mund t'i vlerësojmë ato dhe mund të shohim madhështinë e tyre. Me një qiell plot yje, të fton të kalosh natën atje duke soditur për pafundësinë e natyrës dhe na kujton sa të vegjël jemi.

Një version tjetër që Apple përdori për sfond të macOS El Capitan Është ai që po ju lëmë më pas. Shkojmë nga nata në ditë por me të njëjtën bukuri. Kësaj here kemi një imazh të një mali që duket i pamundur për t'u ngjitur për shkak të vertikalitetit të tij dhe që i jep Mac-it tonë një prekje pavdekësie.Me atë mal që duket se dominon gjithçka dhe që duket se ka qenë me ne që në fillimet e ditëve. Që meqë ra fjala, në rast se nuk e dinit, mendoj se po, El Capitan është një mal që ndodhet në parkun natyror Yosemite, një emër tjetër i zgjedhur për një nga sistemet operative të Apple që do të gjeni më poshtë.

Letër muri El capoitan

Më pas ju lëmë sfondin që Apple përdori për versionin e tij MacOS Sierra. Një mal me borë me diellin që i godet lehtë. Mundohem të di nëse është agim apo perëndim dielli. Vë bast për këtë të fundit, por është e vështirë të dallosh me një goditje kaq të afërt. Ky është i fokusuar në male dhe sinqerisht besoj se është një sukses total.

Letër-muri Sierra

Njësoj si vëllai i tij i vogël, si të thuash, fundi i macOS Lartë Sierra fokusohet edhe te malet. Por këtë herë kemi një imazh më të hapur, i cili përfshin shumë më tepër elementë në hartë.Kemi një liqen, shumë pemë dhe sigurisht male. Duken si bora e parë që fillojnë të bien në vjeshtë në atë zonë. Ngjyra të pabesueshme në këtë imazh tipike për sezonin më fotogjenik nga të gjithë. Një sfond i denjë për t'u shijuar sa herë që vendoset në Mac.

Letër-muri Sierra e Lartë

Tani kemi me vete versionin e macOS Yosemite. Për nder të parkut natyror që ndodhet në lindje të San Franciskos, në Kaliforni, Shtetet e Bashkuara. Ai u emërua një sit i Trashëgimisë Botërore nga UNESCO në 1984 dhe ishte gjithashtu parku i parë i rregulluar nga qeveria federale e Shteteve të Bashkuara. Meqë ra fjala, nëse ju pëlqen fotografia, do ta dini se një nga baballarët e fotografisë moderne, Ansel Adams, ka fotografuar parkun në shumë raste. Janë me vlerë të shihen imazhet tuaja. Në fakt unë do të lë disa prej tyre në këtë postim sepse megjithëse janë bardh e zi do të shihni forcën që kanë dhe sigurisht realitetin e tyre. Asnjë ndryshim kompjuterik, vetëm duke u zhvilluar në një dhomë të errët me teknikë shumë të përsosur.

Wallpaper Yosemite

Yosemite nga Ansel Adams. Mbajeni mendjen hapur dhe mos mendoni se të qenit bardh e zi ato nuk janë të mrekullueshme. Do t'ju pëlqejë versioni i tij i El Capitan. Nëse e analizoni mirë imazhin, do të shihni se si duke përdorur një aparat fotografik me shumë më pak teknologji se ato të tanishme, mundi të kapte të gjitha dritat dhe hijet e luginës. Për më tepër, nuk ka asnjë piksel të vetëm të imazhit që nuk ka informacion. Çdo gjë ka detajin e saj, edhe hija më e thellë. Është e mahnitshme të shohësh imazhin.

letër-muri Kapiteni nga Ansel Adams

Ansel Adams Yosemite

Duke pasur parasysh imazhet që Apple ka përdorur male në sistemet e saj operative, ne do të kalojmë në përzgjedhje të tjera të sfondeve që ne mund të përdorim për Mac-ët tanë. 

Fillojmë me një sfond që, megjithëse joreal, nuk është më pak spektakolar dhe do të duket i shkëlqyeshëm si sfondi i kompjuterit tonë. Plot male që janë protagonistët e këtij postimi në blog, ne kemi gjithçka që duhet të mbledhë një sfond i mirë i desktopit. Bukuri, forcë dhe mbi të gjitha hapësira që ikonat tona të programeve apo skedarëve që përdorim çdo ditë të shihen pa problem. Një peizazh që Do të doja të shihja çdo mëngjes kur hap sytë.

Wallpapers Mac Mountains

Me sfondin ose imazhin e mëposhtëm për Mac-in tuaj, do të dëshironi ta mbyllni dhe të shkoni në një udhëtim. Është një vend i mahnitshëm dhe që jam i sigurt se do ta përdorni për të parë se si duket si sfond. Tashmë ju them se është mbresëlënëse dhe se është nga ato të zgjedhura nga unë, sidomos për ato stinë në të cilat festat po afrojnë. Më motivon të kem si synim daljen nga monotonia dhe dua të kërkoj diçka tjetër. Ky peizazh më transporton dhe më çon drejt lumturisë absolute.

Sfondi malor për Mac

Kam pyetur veten nëse duhet të përfshij imazhin e mëposhtëm. Por duhet ta bëj. Nëse kemi versionin e malit El Capitan si sfond të macOS dhe kemi versionin e të madhit Ansel Adams, pse të mos kemi versioni i malit në mes të dimrit? Duhet thënë se jemi përballë një imazhi që na tregon luginën me gjithë bukurinë dhe ashpërsinë e stinës së dimrit.

kapiten me borë

Dy sfondet e ardhshme janë nga, ndoshta tre malet më të famshme në planet. Të paktën tre nga më të famshmit. I pari prej tyre mali Fuji. Maja më e lartë në ishullin Honshu dhe në të gjithë Japoninë, me 3776 metra lartësi. Ndodhet midis prefekturave Shizuoka dhe Yamanashi në Japoninë qendrore dhe vetëm në perëndim të Tokios. E dyta korrespondon me malin më të lartë në botë. Everesti, me një lartësi prej 8848 metrash, ndodhet në kontinentin aziatik, në Himalaje, konkretisht në vargmalin nënmalor Mahalangur Himal. Më në fund ai që për mua është një nga malet më të bukura që ekzistojnë. Materia briri. E vendosur në Alpe, në mes të Zvicrës dhe Italisë. Një majë e madhe, pothuajse simetrike piramidale, maja e së cilës është 4.478 metra.

Fuji

Everest

Matterhorn


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)