"Zagar" tani është në dispozicion në Spanjisht

zagar

Epo, pas disa ditësh pritje, më në fund kemi blockbuster-in Tom Hanks «zagar»Në dispozicion në Spanjisht. Ndoshta shumë përdorues tashmë e kanë parë atë kur u lëshua në Apple TV + në versionin e tij origjinal, por nëse po prisnit ta shihnit të dubluar në Spanjisht, tani mund të rezervoni një vend në divan për ta parë.

Këtë vit, për fat të keq, po ndodh mjaft shpesh. Platformat lëshojnë filma dhe seriale në të njëjtën ditë në të gjithë botën, dhe për shkak të pandemisë së lumtur të COVID-19 puna e prapme grumbullohet për dubluesit spanjollë, dhe duhen disa ditë për të përfunduar palosjen e të gjithë materialit që vjen brenda.

Këtë 10 korrik premierë en Apple TV + "Greyhound", një super produksion spektakolar i Hollivudit me protagonist Tom Hanks. Ky film duhej të dilte në kinema, por për shkak të problemeve të ngujimit që të gjithë i dimë, kompania e produksionit më në fund vendosi ta "ankandojë" në platforma dixhitale.

Dhe Apple fitoi ofertën. Ai mori të drejtat për filmin për 70 millones të dollarëve. Tom Hanks komentoi më vonë është një intervistë që ishte mjaft e mërzitur me këtë vendim. Mendoni se filmi u prodhua për t'u shfaqur në një ekran të madh, jo në një televizion apo një iPad.

Çështja është se 10 korrik, dhe u shfaq premierë në Apple TV +. Dhe patëm pak zhgënjim kur kuptuam që dubluesit spanjollë nuk kishin pasur kohë për të dubluar kasetë në spanjisht, dhe vetëm premierë në versionin origjinal.

Na është dashur të presim deri tani për të shijuar Tom Hanks duke folur spanjisht perfekt. Për disa muaj ka qenë e zakonshme për të gjetur këtë problem në pothuajse të gjitha platformat dixhitale.

Nëse një serial ose film lëshohet në të njëjtën ditë në të gjithë botën, mund të ndodhë që ai është akoma në pritje të dublimit në Spanjisht. Për shkak të kohës së mbylljes për shkak të COVID-19, dyfishuesit spanjollë kanë punë e akumuluar dhe kjo rrethanë mund të ndodhë. Por është vetëm çështje e disa ditëve të pritjes.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.